Cel przeprowadzenia detoksu alkoholowego

odtrucia alkoholowe

Proces odtruwania organizmu – detoks alkoholowy Spożywając alkohol każdy powinien być świadomy tego ile toksyn ten napój zawiera. Jego długie spożywanie może prowadzić do poważnych zaburzeń organizmu. Alkohol wypłukuje cenne witaminy oraz minerały. Jeżeli ktoś pije go codziennie w dużych ilościach to jego gwałtowne odstawienie może nieść ze sobą wiele nieprzyjemnych objawów.

Po co potrzebny jest detoks alkoholowy?

osoba potrzebujaca detoksu alkoholowegoPomóc może odpowiednie odtrucie organizmu, czyli detoks. Jego celem jest przerwanie ciągu alkoholowego i złagodzenie objawów odstawienia. Jeżeli osoba, która jest uzależniona od alkoholu spróbuje sama odstawić ten szkodliwy napój to bardzo ciężko będzie jej utrzymać samokontrolę, zwłaszcza w początkowej fazie. Jest to spowodowane tym, że występują podczas tego procesu nieprzyjemne objawy. Najlepiej jest poszukać pomocy w dużych miastach. Detoks alkoholowy w Warszawie dla uzależnionych jest najlepszym wyjściem, jeżeli osoba chora na alkoholizm chce postawić pierwszy krok w swoim leczeniu. Ma on na celu usunięcie skutków długiego spożywania alkoholu. Zwykle taki detoks trwa od siedmiu do dziesięciu dni i polega głównie na usunięciu z organizmu szkodliwych toksyn oraz na uzupełnieniu płynów.

odtrucia alkoholoweWażnym czynnikiem jest podawanie witaminy B1, magnezu oraz potasu. Dzięki temu przywraca się właściwą równowagę metaboliczną w organizmie, która została zaburzona w trakcie długotrwałego spożywania alkoholu. Odstawienie go często bywa bardzo bolesne, dlatego oprócz witamin i minerałów podaje się środki przeciwbólowe, nasenne i uspokajające. To wszystko ma na celu pomóc przejść ten ciężki okres. W pierwszej fazie detoksu mogą wystąpić takie objawy jak ból mięśni, bóle głowy, pocenie się, wymioty oraz nudności. W drugiej fazie rozdrażnienie, zaburzenia snu oraz omamy. To wszystko sprawia, że niezwykle ważne jest żeby przeprowadzać taki detoks alkoholowy pod okiem wykwalifikowanego personelu, który jest w stanie podać odpowiednie preparaty. Podczas jego trwania przeprowadza się również badania krwi, które pokazują ile jeszcze szkodliwej substancji pozostało w organizmie osoby uzależnionej.

Ten proces ma na celu przygotowanie osoby uzależnionej do dalszej terapii. Detoks jest pierwszym krokiem do podjęcia decyzji o całkowitym zerwaniu z nałogiem. Wbrew pozorom jest to bardzo skomplikowany proces, który powinien być przeprowadzany pod okiem specjalistów, którzy są w stanie pomóc i złagodzić objawy odstawienia. W zależności od stopnia zaawansowania choroby alkoholowej indywidualnie ustala się jak długo ma on potrwać.