Cenne właściwości żywokostu – maść na obrzęki

maść z żywokostu obrzęki

Wszelkie balsamy pochodzenia naturalnego nie od dziś są dobrze znane na całym świecie. Działają cuda i aktualnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na rynku dostępne są przeróżne kremy oraz maści, które pomagają zwalczyć wiele dolegliwości oraz schorzeń. Doskonałym przykładem skutecznej maści jest ta zrobiona z żywokostu. Na jakie dolegliwości jest ona polecana i w jakich sytuacjach najlepiej jest po nią sięgnąć?

Korzyści stosowania balsamu z żywokostu

maść żywokost obrzękiŻywokost lekarski to roślina o nieocenionych właściwościach leczniczych. Od wieków wykorzystuje się ją w zielarstwie oraz medycynie naturalnej. Szczególnie cennym surowcem, z którego tworzy się różnorodne produkty, jest bardzo charakterystyczny czarno-fioletowy korzeń – to w nim znajdują się cenne składniki. Przede wszystkim swoje cudowne i niepowtarzalne właściwości zawdzięcza obecności kwasu rozmarynowego, a także alantoiny. Są to elementy, które doskonale przenikają przez skórę, dzięki czemu szybciej się one wchłaniają. Wykazują również działanie przeciwzapalne. Oprócz tego alantoina dodatkowo przyśpiesza regenerację skóry i łagodzi podrażnienia, dlatego też  maści z żywokostu mogą korzystać osoby cierpiące na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, a także borykające się z trądzikiem. Żywokost jest stosowany zewnętrznie w formie maści, olejów lub kremów. Nie można go używać wewnętrznie z uwagi na to, że zawiera toksyczne dla wątroby alkaloidy.

maść z żywokostu obrzękiStosuje się je na różnego rodzaju kontuzje, bóle mięśniowe, kostne oraz stawowe. Wiele osób szczególnie docenia właściwości znieczulające żywokostu. Maść z żywokostu na obrzęki może przyśpieszyć regenerację oraz skrócić okres leczenia. Oprócz działania wspomagającego po urazie świetnie działa również na odmrożenia oraz oparzeniach. Tak jak widać ma ona szeroki wachlarz zastosowań. Należy pamiętać, żeby używać maści z żywokostu z głową i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. Podczas zakupu należy pamiętać, aby sprawdzać skład danego produktu, ponieważ coraz częściej można natrafić na tak zwane produkty podrobione lub zawierające małą ilość składnika naturalnego. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby czytać skład maści.

Cenne właściwości żywokostu sprawiają, że coraz więcej osób sięga po produkty wyprodukowane z tej rośliny. Okłady, maści, balsamy oraz pasty są doskonałym sposobem na złagodzenie bardzo wielu dolegliwości związanych z mięśniami, opuchlizną czy nawet kośćmi. Maść z żywokostu jest łatwo dostępna w aptekach, sklepach internetowych oraz stacjonarnych gdzie sprzedawcy skupiają się na bardziej naturalnych rozwiązaniach.