Ciekawe zastosowanie pereł Keshi

naszyjniki z pereł

Miałem „pereł Keshi” określa się odmienne od popularnych, ludzkich wyobrażeń o pięknych perłach lekko zmodyfikowane jądra małż. Powstają w skutek niezamierzony, gdyż są to po prostu wszczepiane jądra, które zostały odrzucone przez skorupiaka. Organizm perłopława ma także epitel i to właśnie w nim formuje się perła do swojego ostatecznego kształtu.

Naszyjnik z prawdziwych pereł Keshi

naszyjniki z pereł keshiPomimo tego, że perły Keshi nie powstają w sposób zamierzony, czyli nie można hodować małż z myślą o tym, by mieć te wyjątkowe odmiany i sprzedawać te barokowe kształty pereł, jednak mimo wszystko są to produkty hodowlane. Klienci poszukujący u jubilera prawdziwego naszyjnika z pereł Keshi z pewnością będą poszukiwali innowacyjnego pomysłu na zastosowanie tych wyjątkowych pereł, chociażby poprzez zestawienie różnokolorowych i różnokształtnych paciorków na jednym wisiorku. W tych paciorkach o nieregularnych kształtach nie ma jądra, ale to nie jej jedyna wyjątkowa cecha. Można mieć pewność, że naszyjniki z pereł Keshi będą wrażliwe na pot i kwasy różnego pochodzenia, dlatego należy uważać, by ich nie zniszczyć. Delikatność tych wyjątkowych pereł przejawia się także w ich niespotykanej u innych pereł wrażliwości na kosmetyki i lakier do włosów, więc przed pójściem na wytworny bal należy nałożyć szykowną biżuterię dopiero po przygotowaniu fryzury i makijażu na wieczór.

naszyjniki z perełJak więc przechowywać tak delikatny naszyjnik? Z pewnością po powrocie z przyjęcia lub innego spotkania, na których miało się perły Keshi na szyi, warto je zdjąć tuż po przekroczeniu progu domu lub mieszkania i odłożyć delikatnie do jedwabnego woreczka. Jeżeli ktoś nie ma opakowania zrobionego z jedwabiu, zawsze może posłużyć się flanelą. Wydawać by się mogło, że wszystkie perły, które pochodzą z Natury, będą jak diamenty, niemal niezniszczalne. Perły Keshi są dowodem na to, że tak kruche i wrażliwe, a zarazem piękne ozdoby muszą być traktowane należycie poprawnie i nie można ich zaniedbać. Za poprawne traktowanie i obchodzenie się z nimi jak należy (uważanie, by nie miały styczności z wilgocią, odkładanie ich do jedwabnych worków) z pewnością odpłacą się swoim nietuzinkowym wyglądem.

Naszyjnik z pereł Keshi łatwo jest rozpoznać już z daleka, na wystawie u jubilera. Ich nieregularna forma niektórych zachwyca, a innych przyprawia o śmiech. niezależnie od tego, czy ktoś uważa perły Keshi za równie wartościowe co oberżynowe paciorki, czy nie, musi przyznać, że jest w nich coś magicznego i trudno przejść obok nich obojętnie.