Co gwarantuje flanela?

pielucha wytrzymała flanelowa

Niegdyś panowie lubowali się w koszulach uszytych z charakterystycznego miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Mowa o flaneli, która szturmem podbiła serce niejednego mężczyzny w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Charakterystyczne kraty na flanelowych koszula była bardzo modne, a jak wiadomo, moda powraca.

Wytrzymałość pieluch flanelowych

pieluchy flanelowe wytrzymałeW dzisiejszych czasach flanelę można znaleźć nie tylko w ciepłej koszuli, lecz także w wytrzymałych pieluchach. Masywna tkanina przystosowana do izolowania ciepła od lat sprawdza się w przemyśle odzieżowym. Bardzo często można spotkać koszule i piżamy wykonane z tego materiału, co podoba się szczególnie osobom, którym jest bardzo często zimno. Jak się jednak okazuje, flanelowe ubrania nie muszą być jedynie przeznaczone dla dorosłych i dzieci – można wykorzystać tę tkaninę także do produkcji pieluszek wielorazowych. Oprócz wspomnianych naturalnych zamienników pampersów, rodzice noworodków i niemowląt mają do dyspozycji szeroką gamę pieluch wykonanych z innych, równie dobrych materiałów. Niemniej jednak flanela jest znacznie dostępniejszą tkaniną niż włókno bambusowe, dlatego wytrzymałe pieluchy flanelowe są tak niezwykle popularne.

pielucha wytrzymała flanelowaWszyscy miłośnicy dawnych czasów, w których używało się jedynie pieluszek wielorazowych do przewijania dzieci, nie mogą wprost wyobrazić sobie, by nie mieli w swoim domu zapasu białych pieluszek wykonanych z przyjaznych dla dziecka materiałów. Jeżeli ktoś zdecyduje się na używanie pieluch jednorazowych – nie ma problemu. Wtedy dodatkowa pieluszka flanelowa przyda się kobiecie podczas karmienia do dyskretnego zasłonięcia intymnej części ciała. Flanelowy materiał to także dobra podkładka, gdy dziecko jest noszone po posiłku, by przed położeniem odbiło mu się. Dobrze jest także wykorzystać pieluszkę jako podkład do łóżeczka lub wózka, gdyż jest to naturalny materiał, do tego bardzo dobrze chłonący wilgoć. Można korzystać z dobrodziejstw pieluszki flanelowej o każdej porze roku, jednak latem przydaje się ona najczęściej. Na spacerach po parku, gdy słońce niemiłosiernie uderza promieniami w twarz dziecka, dobrze jest stworzyć przewiewną kurtynę, by się nie przegrzało.

Zalet flaneli jest bardzo dużo, a producenci pieluszek dobrze o nich wiedzą i sprawnie je wykorzystują. Dzięki temu, że na rynku można dostać tak wiele różnokolorowych i wzorzystych pieluszek, są one tak popularne i niezapomniane przez młodsze pokolenie. Z całą pewnością można przyznać także, że gdyby nie ich sprawdzona wytrzymałość, nie byłyby tak chętnie kupowane.