Czym kierować się przy zakupie torebki?

torebki zamszowe listonoszki

Dobra torebka potrafi kosztować nawet kilkaset złotych, więc nie jest to mały wydatek. Jednak dobry produkt powinien być używany przez lata, w przeciwieństwie to tańszych alternatyw, które po jednym sezonie nadają się tylko do wyrzucenia. Z tego powodu warto jest zastanowić się dobrze nad tym, na jakiej torebce nam zależy, by kupić towar, który chętnie będziemy używać przez długi czas.

Torebki z zamszu

torebki zamszowe listonoszkiPierwsza kwestia to rodzaj torebki. Możemy kupić nowoczesne torebki zamszowe listonoszki, kuferki, worki, czy kopertówki. Listonoszka jest idealna na co dzień, kuferek jest bardzo poręczny i chroni to co znajduje się w środku. Worki i shopperki sprawdzą się na zakupach, a kopertówka na eleganckim przyjęciu. Rodzaj torebki wybiera się pod kątem tego jak często, na jakie okazje będziemy je wykorzystywać. Druga kwestia to użyty materiał. Zamsz czy skóra są tkaninami eleganckimi, ale wymagającymi stosowania specjalnych środków konserwujących i czyszczących. Zatem jeśli ktoś nie ma czasu dbać o torebkę i woli ją wrzucić do pralki i wyprać to lepsze będą dla niego torebki jeansowe, bawełniane lub lniane. Trzecia sprawa to środek torebki. Można kupić takie, które mają tylko jedną, dużą przegrodę, jak i taką z mnóstwem kieszonek. Przegródki pozwalają na utrzymanie porządku w torebce, jak również szybkie znalezienie poszczególnych rzeczy. Kieszonki mogą być wewnątrz torby, te są dobre na rzeczy wartościowe jak telefon komórkowy czy portfel.

torebki zamszowe listonoszkiKieszonki zewnętrzne służą do przechowywania rzeczy które powinny być zawsze pod ręką, ale nie są cenne, jak chusteczki higieniczne czy długopisy. Torba bez przegródek sprawdzi się tylko wtedy, kiedy zamierzamy ją wykorzystywać na zakupach lub bałagan nam nie przeszkadza. Czwarta kwestia to zamknięcie torebki oraz pasek. Torebki mogą być zapinane na guziki, zamki, magnes, torby bawełniane są często bez zapięcia. Torebka nie powinna się sama odpinać, nawet jeśli będzie wypchana po brzegi. Pasek to kwestia gustu. Są kobiety, które wola trzymać torebkę w dłoni, lub nosić na przedramieniu. To dobra opcja dla mniejszych, lżejszych torebek. Kiedy nosimy torebkę wypchaną po brzegi to wygodniej jest ją zarzucić na ramię. Większość pasków jest regulowana, zatem dłuższy pasek można zawsze skrócić.

Podsumowując, kupując torebkę powinno się zwrócić uwagę na jej rodzaj, materiał z jakiego jest wykonana, jak również na wnętrze torebki. Także takie drobiazgi jak zamknięcie, ilość przegródek czy długość paska mają znaczenie. Torebka ładna, ale niepraktyczna nie jest dobrym zakupem, zatem warto jest się jej dokładnie przyjrzeć, zanim się za nią zapłaci.