Czym powinien wyróżniać się doby respirator?

respirator medyczny

W wyniku różnych chorób, jak również urazów, część pacjentów w szpitalach wymaga zastosowania urządzeń, które wspomagają ich funkcje życiowe. Bardzo często wspomagania wymaga proces oddychania, do czego wykorzystywane są tak zwane, sztuczne płuca. Są to urządzenia, które przejmują funkcje układu oddechowego chorego, tłocząc mu do organizmu odpowiednie ilości powietrza.

Charakterystyka dobrego respiratora

respirator medycznyZe względu na ważną rolę tych urządzeń w podtrzymywaniu funkcji życiowych, musi ono spełniać wiele ważnych cech, aby mieć pewność, że użycie tego urządzenia będzie bezpieczne. Właśnie dlatego w przypadku szpitali najczęściej wybierane są te markowe, wydajne Respiratory co do których nie ma żadnych obaw co do ich wpływu na zdrowie chorego. Warto wiedzieć o tym, że obecnie respirator to jedyne rozwiązanie, aby podtrzymywać funkcje życiowe osoby chorej, której płuca nie pracują prawidłowo. Działania tych urządzeń opierają się na wytwarzaniu dodatniego ciśnienia w zajętych płucach. Maszyna ta co określony czas, wdmuchuje danego pacjentowi odpowiednie ilości powietrza. Bardzo ważne jest, biorąc pod uwagę delikatność płuc, aby dokładnie dopasować parametry pracy tych urządzeń – w przeciwnym przypadku wdmuchiwane powietrze pod zbyt dużym ciśnieniem może nawet uszkodzić delikatne tkanki.

bicie sercaRespirator może być stosowany tak długo, dopóki płuca nie zaczną prawidłowo pracować. Zazwyczaj stosowanie tych urządzeń zamyka się w okresie od kilku dni do kilku tygodni. Dla właściwej pracy respiratora bardzo ważne jest wykonanie odpowiedniego zabiegu wentylacji, zazwyczaj inwazyjnego – dokonuje się tego z pomocą specjalnej rurki, wprowadzonej przez nos do tchawicy. W niektórych przypadkach, konieczne może być wykonanie zabiegu tracheotomii. Rurka, wprowadzona do organizmu chorego, musi posiadać specjalne uszczelnienie, aby podczas pracy respiratora nie mogła ona się przesuwać. Aby praca respiratora nie była zakłócona przez naturalne odruchy organizmu chorego na przykład przez odruchy wymiotne, pacjent zazwyczaj jest usypiany i podawane są mu środki rozluźniające mięśnie. Biorąc pod uwagę jego bezpieczeństwo dobry respirator musi być wyposażony w szereg zabezpieczeń, które powiadomią alarmem na przykład o nagłym spadku saturacji krwi.

Profesjonalny sprzęt medyczny może się okazać niezwykle przydatny, na przykład w sytuacji, gdy organizm osoby chorej nie reaguje prawidłowo. W takim wypadku, może być konieczne sztuczne podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych jego organizmu. Mowa jest na przykład o procesie oddychania, który może być podtrzymywany z pomocą respiratora.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zachęcamy do zapoznania się z treścią znajdującą się na stronie www.viridian.com.pl!