Damska nerka – zalety

mała torebka nerka

Torebka to niedołączony element każdej kobiecej stylizacji. Zabiera się ją do szkoły, na zakupy, czy na ważne uroczystości. Do wyboru są torebki w różnych rozmiarach, kolorach i stylach, wykonane ze skóry naturalnej, weluru, a nawet silikonu. Jednak nie zawsze trzymanie torebki w ręce, czy przewieszanie jej na ramieniu jest opcją wygodną.

Nerka – minimalistyczna torebka

nerka ze skóryAlternatywą bywa plecak, który dobrze się nosi, ale którego nie widzimy – złodziej może nas zatem łatwo okraść. Do tego trzeba go zdjąć by wyjąć z niego potrzebną rzecz. Na szczęście jest jeszcze jedna ciekawa opcja, a mianowicie mała nerka ze skóry krokodyla, poliestru, czy jeansu. Nerka to rodzaj saszetki noszonej na wysokości biodra. Dzięki paskowi z regulacją można dopasować torebkę do swojej sylwetki lub stylu noszenia akcesorium – niektóre mają tak długie paski że można je nawet przerzucić przez ramię po skosie. Jednak zdecydowanie styl noszenia na biodrze to ten klasyczny, najczęściej wybierany. Jakie ma on zalety? Przede wszystkim nasze portfelem, telefony, czy klucze mamy zawsze pod ręką. Nie trzeba nerki zdejmować jak plecaka by wyciągnąć konkretną rzecz. To również oznacza, że cenne rzeczy są blisko nas, na widoku, zatem nie ma opcji, że złodziej do nas podejdzie i niepostrzeżenie ukradnie nam torebkę.

mała torebka nerka Nerka w przeciwieństwie do torebek noszonych na ramieniu pozwala na zachowanie wolnych rąk. Torebka może się zsuwać, spadać, a my ją ciągle poprawiamy by dobrze leżała na ramionach. Nerka sprawia, że możemy bardziej swobodnie się poruszać, co jest przecież niezwykle ważne np. na wakacjach. Noszenie nerki jest też zdrowsze dla kręgosłupa. Plecak czy torebka noszone są zwykle na tym samym ramieniu, które z czasem będzie nieco wyżej niż to drugie. Dla równowagi człowiek chce się przechylać w drugą stronę co prowadzi do skrętu kręgosłupa. Nerka zlokalizowana na biodrach nie jest zagrożeniem dla naszego zdrowia. Czy nerka ma jakieś wady? Może to być jej mała wielkość. Wsadzimy do niej pieniądze, komórkę, klucze, czy chusteczki, ale już jedzenie czy picie na drogę się nie zmieści. Jest to zatem torebka do noszenia na plażę, czy na spotkanie, nie nada się zaś na zakupy czy do pracy.

Podsumowując, nerka to dobra opcja dla kobiet, które nie chcą nosić plecaka na plecach czy torebki na ramieniu lub w dłoni. Jest niewielka, lekka, noszona na biodrze, idealna do przechowywania kilku drobiazgów. Dostępne są nerki wykonane z różnych materiałów i w różnych kolorach, zatem można dopasować je do konkretnej stylizacji czy okazji.