Dlaczego warto stosować szampon z linii Babuszka Agafia?

Popularność kosmetyków rosyjskich marek stopniowo się zwiększa. Ich użytkownicy, przede wszystkim cenią sobie ich wyjątkowo naturalny skład, który ma pozytywny wpływ na ich skuteczność ale także i łagodność dla skóry. Marką, która szczególnie wyróżnia się na tym tle, są kosmetyki z serii Receptura Babci Agafii.

Co wyróżnia kosmetyki Babuszka Agafia?

Kosmetyki te, takie jak na przykład szampon, zawierają niemal w 100 % naturalny skład. Co jednak najważniejsze, babuszka agafia szampon do włosów to szampon, który oparty jest na tradycyjnej recepturze syberyjskiej. Głównymi składnikami aktywnymi tego właśnie szamponu, jest na przykład mydlnica lekarska, wiązówka błotna, borówka brusznica, czy też brzozowe kotki. W szamponie tym zaś nie można się doszukać tak kontrowersyjnych składników, jak na przykład parabeny czy PEG, które są szczególnie szkodliwe dla osób z chorobami skórnymi czy też alergiami. Wpływa to również na fakt, że opisywany typ szamponu wyróżniać się może naturalną, działającą zupełnie nieagresywnie bazą myjącą. Delikatnie oczyszcza ona włosy, w szczególności z nadmiaru sebum czy też pozostałości innych kosmetyków do stylizacji. Jednocześnie jednak, nie obciąża ich, co mogą sprawić kosmetyki do włosów które w swoim składzie zawierają silikonu. Zawartość ekstraktów z borówki brusznicy, czy też kotków brzozowych sprawia zaś, że włosy stają się odczuwalnie mocniejsze: wzmacniają się ich cebulki, oraz regeneruje ogólna struktura.

Przy regularnym stosowaniu szamponu, włosy stają się mocniejsze a jednocześnie znacznie lżejsze. Wpływa na to fakt, że szampony przygotowane według receptury babuszki agafii są jednymi z niewielu, w których zawartość mydła zastąpiono mydlnica lekarską. Jest to naturalny środek czyszczący, opierający się o dużą zawartość sponiny. delikatnie oczyszcza on skórę oraz włosy, bez ich przesuszania, co mogłoby zwiększyć tendencję do wydzielania większych ilości sebum. Co ciekawe, mydlnica lekarska jest środkiem, który na Syberii jest używany już od wielu lat zamiast mydła. Wynika to z faktu, że środek ten nie działa tak agresywnie, nie powodując podrażnień skóry. Szampony oparte o tradycyjne receptury, są coraz bardziej popularne. Ma to związek przede wszystkim z faktem, że zachowują one bardzo wysoki poziom skuteczności, z jednoczesnym niemal niezauważalnym, potencjalnie negatywnym wpływem na nawilżenie skóry, czy też włosów. Szampony takie nie zawierają parabenów, czy też silikonów, a zamiast mydła ich głównym składnikiem myjącym są naturalne ekstrakty roślinne.