Dlaczego warto zdecydować się na mikrodermabrazję w salonie?

Decydując się na zabieg mikrodermabrazji trzeba zastanowić się czy istnieje potrzeba oddania się temu zabiegowi oraz, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do jego zastosowania. Najlepiej jednak, jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy zdecydować się na porady specjalistów, którzy potrafią lepiej ocenić stan skóry konieczność poddania się akurat tej metodzie medycyny estetycznej.

Jak wygląda mikrodermabrazja?

Czytając wpisy na forach czy na blogach można zauważyć wiele pozytywnych opinii na temat mikrodermabrazji. Jednak na czym ona polega? Zabiegi mikrodermabrazji wykonywane są w salonach medycyny estetycznej lub w salonach kosmetycznych. Może być przeprowadzony tylko i wyłącznie przez osobę wykwalifikowaną i posiadającą odpowiednie uprawnienia do przeprowadzenia takiego zabiegu. Pierwszym etapem mikrodermabrazji jest dokładnie oczyszczenie i odtłuszczenie (najczęściej twarzy). Kolejnym etapem i najdłuższym jest przykładanie do skóry profesjonalnego urządzenia pokrytego korundem lub diamentami. Stopniowo przykłada się do pojedynczych fragmentów skóry. Po skończonym, drugim etapie skóra powinna zostać nawilżona. A po zabiegu należy odpowiednio ja pielęgnować i unikać pewnych rzeczy. Do rzeczy, których należy unikać po zabiegu jest unikanie promieni słonecznych, zakaz opalania się w solarium, brak kontaktu z chlorem, czyli brak możliwości uczęszczania na basen, unikanie skrajnie zimnych temperatur. Ponadto po zabiegu skóra jest delikatnie zniszczona i potrzebuję czasu, aby efekty były zauważalne i aby mogła się spokojnie zregenerować. Należy nawilżać ją wazeliną kosmetyczną i unikać dotyku z czymkolwiek, ponieważ mogą na twarz dostać się bakterie, które w następstwie mogą źle wpłynąć na efekt końcowy.

Zabiegi mikrodermabrazji trwają zwykle około 30 minut, a jeden zabieg kosztuje około 100-200 złotych. Jeśli chodzi o zabieg mikrodermabrazji Bielsko ma do zaoferowania sporą ilość gabinetów oferujących ten typ usługi. Cena jednego zabiegu w Bielsku to zwykle 150 złotych. Decydując się na zabieg mikrodermabrazji należy liczyć się z tym, że pewnie będzie konieczność zastosowania kilku zabiegów. W związku z tym warto kupić pakiet zabiegów, ponieważ cenowo wyjdzie oszczędniej, aniżeli zakup kilku pojedynczych sesji.

Wiele kobiet, ale i mężczyzn decydujących się na zabiegi mikrodermabrazji chwalą sobie ten typ zabiegu kosmetycznego, ponieważ ich skóra poprawiła się, nabrała więcej elastyczności, zmarszczki się wypłyciły, trądzik się zmniejszył, przebarwienia stały się mniej widoczne lub całkowicie zniknęły, piegi straciły swój mocny kolor, skóra się zregenerowała, a rozstępy czy blizny zminimalizowały się lub całkowicie usunęły.