Herbata konopna – dla kogo?

herbata konopna

Herbaty ziołowe to naturalny i szybki sposób na to, żeby dostarczyć organizmowi cenne wartości odżywcze płynące z ziół. Są nie tylko zdrowe, ale także smaczne. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem tego typu napojów, zdecydowanie warto zainteresować się mieszanką herbacianą pozyskiwaną z konopi. Herbata konopna pozyskiwana jest z ziela konopnego.

Herbata o prozdrowotnym działaniu

herbata konopnaJest to nic innego, jak susz, który zazwyczaj stosowany jest w celu waporyzacji. Zawiera ona jednak często dodatki owoców lub innych ziół, co poprawia nie tylko działanie herbaty, ale także jej smak. Czyste zioło konopne już samo w sobie jest bogate w wiele cennych wartości odżywczych. Można znaleźć w nim min. flawonoidy, które najczęściej znajdują się w owocach i warzywach. Te naturalne związki chemiczne nie tylko chronią organizm przed wirusami wywołującymi przeziębienia, ale także pomagają obniżyć ryzyko wytworzenia się komórek nowotworowych. Regularne zażywanie flawonoidów zalecane jest także alergikom, ponieważ pomaga znacznie osłabić takie dolegliwości, jak zapalenie spojówek, duszności i wodnisty katar. Zdrowa herbata konopna zawiera także chlorofil – substancję, która bierze czynny udział w zjawisku fotosyntezy u roślin. U ludzi natomiast pomaga wyregulować problemy krążenia, co zapobiega zatorom, zawałom, a także udarom.

herbata konopnaWspomaga także proces zakwaszenia organizmu, które jest częstym problemem osób pijących duże ilości kawy. Oczywiście, herbata konopna zawiera kannabinole – związki chemiczne występujące tylko i wyłącznie w konopiach. Ludzki organizm reaguje na nie bardzo pozytywnie. Podstawową zaletą przyjmowania kannabinoli jest uczucie odprężenia. Herbata konopna jest świetna dla osób, które mają wyjątkowo stresującą pracę. Wypicie kubka gorącego naparu pomaga w zniwelowaniu niepokoju i paniki. Warto wypić ją także przed położeniem się do łóżka, ponieważ w połączeniu z higieną prawidłowego snu może pomóc w oczyszczeniu umysłu, co ułatwia zapadnięcie w głęboki, zdrowy sen. Dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych, herbata konopna posiada także piękny, aromatyczny zapach, który sam w sobie przynosi już ukojenie nawet najbardziej zszarganym nerwom.

Herbata konopna jest nie tylko pyszna, ale także zdrowa. Jej regularne picie pomaga w zwiększeniu odporności organizmu, dzięki czemu jest on odporniejszy na przeziębienia. Szczególnie zalecana jest w okresie jesiennym, który obfituje w przymrozki i deszcze. Jest także obowiązkowa w antystresowej apteczce każdego, kto często zmaga się ze stresem podczas codziennych obowiązków.