Idealne ubranka dla dziecka, jakie powinny być?

chłopiec

Materiał, marka czy może moda? Na co zwrócić uwagę przy wyborze dziecięcej garderoby? Ubrań na rynku odzieżowym jest mnóstwo, nie ułatwia to jednak wyboru mamy. Każdy rodzic chce, żeby dziecko wyglądało ładnie, modnie a przy okazji by ubranko było wygodne.

Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie ubranek?

ubranka dla chłopcaZacznijmy od tego, że ubranek nie powinno się kupować za małych, oczywiście jeśli się pomylimy, możemy odesłać i wybrać rozmiar większe — popularny sklep internetowy z ubraniami dziecięcymi nie ma problemu z wymianą na inny rozmiar czy model. Jeśli jednak kupujemy je np. na prezent, to warto wybrać model sukienki, pajacyków, koszulki czy innych części garderoby o rozmiar większy. Warto również zwrócić uwagę czy nogawki spodni np. nie są zbyt ciasne — utrudni to swobodne poruszanie się. Materiał, z którego powinny być wykonane ubranka to bawełna. Są najlepszym i najczęstszym wyborem, przepuszczają powietrze, są miękkie i wygodne. Można oczywiście wybrać ciuchy, które nie są w 100% wykonane z bawełny, a te z domieszką innych włókien syntetycznych. Chodź, zmniejsza to w pewnym stopniu ich unikalność. Dziecko to wulkan energii, a energia ta nie powinna być niczym krępowana. Dlatego podczas zakupów szczególną uwagę warto zwrócić czy ubrania nie będą krępowały ruchów dziecka.

chłopiecWarto sprawdzić przede wszystkim gumkę, która często bywa zbyt ciasna i szeroka, przez co uciska brzuch dziecka. Jest to nie tylko niewygodne, ale może powodować otarcia i bóle brzucha. Ubranka dla dzieci, szczególnie tych jeszcze mniejszych, które dopiero co poznają świat, powinny być pozbawione wszelkich guzików i małych elementów — grozi to urwaniem się i ewentualnym zadławieniem się dziecka. Zakup ubranka wysokiej jakości to nie tylko inwestycja w zdrowie malucha, ale również szansa na to, że przetrwa ono dziecięce szaleństwa w przedszkolu, na placu zabaw czy w ogrodzie w domu. Oczywiście pod warunkiem, że tkanina będzie iść w parze z wyjątkowo mocnym szwem. Takie ubranka będą mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne jak i kurczenie się. Wyprane ubranka w pralce, przy 30 stopniach, wraz z detergentami do tego przystosowanymi, sprawią, że odzież dla dziecka zawsze będzie wyglądała świetnie.

Bogactwo i różnorodność oferty zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych sprawia, że zakupy odzieży dla dziecka mogą sprawić dużo radości. Ważne by rodzic kierował się zdrowym rozsądkiem. Dzięki odpowiedniemu podejściu do tematu mody dziecięcej nasza pociecha przy każdej okazji będzie wyglądała oraz czuła się wyśmienicie w strojach wybranych wspólnie z rodzicami.