Incidin i inne środki do dezynfekcji

Dezynfekcja pomieszczeń

Obowiązkowa dezynfekcja w przestrzeni publicznej umożliwiła wprowadzenie na rynek wielu różnych środków ochrony. Jak zawsze w interesie konsumenta leży, by dobrać taki, który będzie działał jak najefektywniej i okaże się być jakościowo adekwatny do ceny. Czym powinien charakteryzować się dobry sprawdzony płyn do dezynfekcji?

Uniwersalny płyn do dezynfekcji

Dezynfekcja powierzchniPrzede wszystkim, co oczywiste, musi spełniać przyjęte normy unijne oraz mieć poświadczenie, że został dopuszczony do sprzedaży po uzyskaniu wszelkich niezbędnych certyfikatów. Należy sprawdzić, czy na pewno posiada swój unikalny numer zezwalający do obrotu. W lokalach usługowych, takich, jak salony fryzjerskie czy gabinety dentystyczne ważny jest czas i szybka skuteczność. Zatem środek dezynfekcyjny musi szybko się wchłaniać i błyskawicznie oczyszczać powierzchnie, by można było stosunkowo szybko przyjąć następnego klienta. Poza tym liczy się świeżość i przyjemny zapach. Nie chcemy przecież obsługiwać ludzi wyposażeniem, które pachnie silnym alkoholem. Jeśli chodzi o produkty służące odkażaniu powierzchni, warto zainteresować się między innymi takim środkiem, jakim jest Incidin 1L. Doskonale sprawdzi się zarówno do czyszczenia specjalistycznego sprzętu medycznego, jak i szyb, parapetów oraz mebli. Środki tego typu powinny być wolne od aldehydów i łatwo przyswajalne przez osoby z nich korzystające oraz uniwersalne pod względem zwalczania bakterii.

Dezynfekcja pomieszczeńDziś niemal standardem jest, że jeden specyfik działa jednocześnie przeciwko bakteriom, grzybom oraz wirusom osłonionym, takim jak Rota czy Adeno. Środki odkażające powierzchnię muszą mieć szczególną tolerancję na kontakt z różnymi materiałami. Nie mogą w żaden sposób wpływać na ich strukturę ani zostawiać jakichkolwiek zapachów. Zwracajmy uwagę, czy produkt opisywany jest jako roztwór gotowy do bezpośredniego użycia, który możemy wykorzystać od razu po zakupie. Z reguły artykuły tego typu wymagają niewielkich ilości, by odkazić powierzchnię, więc nie ma sensu nakładać zbyt dużych ilości na czyszczoną powierzchnię. Jeśli pracujemy w lokalu, do którego klienci przychodzą na umówioną godzinę, powinno nam zależeć na sprawnej dezynfekcji, aby nie opóźniać ustalonych wizyt. Warto w tym celu stosować środki na bazie alkoholu, które błyskawicznie odkażają wszelkie elementy, z którymi miała lub będzie miała osoba trzecia. Warto również sprawdzić, czy nasz środek jest bezchlorowy. Taki bowiem będzie jednocześnie mył i od razu czyścił powierzchnię, dzięki czemu zawsze pozostanie czysta i bezpieczna do użytku.

Jako osoby dysponujące środkami chemicznymi mającymi zapewnić bezpieczeństwo nasze i innych, powinniśmy zainteresować się tematem dezynfekcji i dowiedzieć jak najwięcej o ich właściwościach. Pamiętajmy, że właściwa technika odkażania ochroni nas oraz naszych klientów.