Innowacyjne fale radiowe w Łodzi

fale radiowe

Radiofrekwencja, za którą uznaje się promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości fal radiowych, powszechnie wykorzystuje się dziś w nowoczesnej kosmetologii. Na przestrzeni ostatnich kilku lat sporą popularnością cieszą się zwłaszcza zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych, które gwarantują nieinwazyjny, acz skuteczny lifting skóry bez użycia skalpela.

Fale radiowe w dobrej cenie

fale radioweJakie właściwości wykazują fale radiowe i jak przebiega zabieg medycyny estetycznej z ich wykorzystaniem? Fale radiowe uznaje się dziś za jedną z bardziej skutecznych metod odmładzania, która jest w pełni bezpieczna dla naszego organizmu i nie wiąże się z chirurgiczną ingerencją w nasze ciało. Emitowane podczas zabiegu fale radiowe o wysokiej częstotliwości (najczęściej od 0,5 do nawet i 7MHz) wnikają w głębokie warstwy skóry i skutecznie je ogrzewają, co prowadzi bezpośrednio do symulacji włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność naszej skóry. Szacuje się, że najsilniejszy wzrost włókien kolagenowych następuje w naszym organizmie do 25 roku życia, proces ten gwałtownie zwalnia natomiast zwłaszcza po czterdziestym roku życia, kiedy to w naszej skórze dochodzi do trwałych zmian w strukturze tzw. białek podporowych (głównie kolagenu i elastyny). Następstwem owych zmian jest utrata sprężystości skóry, które zaczyna gwałtownie marszczyć się i wiotczeć.

fale radioweZahamowanie produkcji włókien kolagenowych prowadzi m.in. do powstania głębokich zmarszczek, rozstępów oraz cellulitu, który lokuje się zwłaszcza na wysokości ud oraz pośladków. Fale radiowe odpowiadają więc za ponowną symulację kolagenu, który pod wpływem ciepła kurczy się, a następnie napina, co prowadzi bezpośrednio do wygładzenia struktury naszej skóry. Fale radiowe powszechnie stosuje się więc na twarz, szyję, ramiona, brzuch oraz pośladki. Warto przy tym podkreślić, że fale te zbawiennie wpływają również na wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne. Dzięki temu zlokalizowane pod skórą warstwy tłuszczu zostają rozbite, co sprawia, że nasze ciało staje się znacznie bardziej zbite i jędrne. Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych staje się dziś coraz bardziej powszechny, zwłaszcza w większych miastach, w których działa wiele gabinetów medycyny estetycznej. Dla przykładu za pakiet pięciu zabiegów wykorzystujący fale radiowe w Łodzi zapłacimy około 280 zł, a cena owych zabiegów jest ściśle uzależniona od konkretnych partii ciała. Na samym końcu warto podkreślić, że zabieg ten jest praktycznie całkowicie bezbolesny i nie wiąże się z zaawansowaną ingerencją w nasz organizm.

Wizyta w gabinecie trwa wówczas standardowo około 60 minut, a po samym zabiegu można bezpośrednio wrócić do codziennych obowiązków. Najlepsze efekty obserwuje się zazwyczaj już po czwartym zabiegu, z tego też powodu większość renomowanych salonów urody oferuje dziś atrakcyjne pakiety, które wiążą się automatycznie z niższą, okazyjną ceną.