Jak przebiega terapia hellingerowska?

terapia hellingerowska

Wiele osób, które zdecydowało się z różnych względów na rozpoczęcie terapii, nie widzi pozytywnych efektów uczestnictwa w niej. Jest to przede wszystkim spowodowane nieodpowiednim dostosowaniem rodzaju terapii, do aktualnych problemów pacjenta. Dlatego też tak ważne jest by przemyśleć kwestię uczestnictwa w terapii systemowej, która cieszy się coraz większą popularnością.

Dokładne opisanie terapii hellingerowskiej

terapia hellingerowskaW wielu sytuacjach okazuje się, że terapia systemowa jest skuteczna tam, gdzie innego rodzaju terapie nie przynosiły pozytywnych rezultatów, jeśli chodzi o stan psychiczny pacjenta. Aby jednak było to możliwe, ważne jest znalezienie miejsca, gdzie odbywają się efektywne ustawienia hellingerowskie w Krakowie. Przy wyborze odpowiedniego miejsca na odbycie takiej terapii, przede wszystkim należy zwrócić baczną uwagę na doświadczenie danych terapeutów, oraz czas, w którym funkcjonuje dany ośrodek. Głównym celem, który powiązany jest z odbyciem takiej terapii, jest przede wszystkim pojednanie pacjenta z członkami rodziny, czy też systemu, z którymi nie miał możliwości on się pogodzić. Zło, którego dokonali dnia członkowie rodziny są najczęściej powodem ich wykluczenia, a wykluczenie zaburza zdrowe relacje rodzinne. Właśnie to jest najczęstszym powodem odpowiedniego funkcjonowania w różnych grupach społecznych, dla których relacje rodzinne są prawidłowym wzorem.

psychoterapiaAby pacjent mógł odzyskać naturalny porządek i poczucie przynależności, musi uczestniczyć w seansach grupowych, które odbywają się według ustalonego schematu. Terapeuta wybiera pośród uczestników grupy osoby, które mogły mieć wpływ na obecną sytuację pacjenta. Osoby te mają za zadanie odgrywać role członków rodziny. Dzięki temu pacjent ma możliwość spojrzenia na ich sytuację, z zupełnie innej perspektywy. Jest to możliwe dzięki działaniom terapeuty, który przesuwa na różne pozycje osoby, odgrywające rolę reprezentantów i zadaje im konkretne pytanie, na przykład dotyczące samopoczucia. Taka terapia może wywołać w uczestnikach bardzo silne emocje, których efektem jest oczyszczenie sytuacji, oraz możliwość odzyskania pełnej harmonii. Terapia ta okazuje się skuteczna również w przypadku osób z rodziny, które zmarły z którymi pacjent nie ma możliwości wyjaśnienia sobie nieporozumień.

Terapia może się okazać niezwykle skuteczna w odzyskaniu właściwej równowagi wewnętrznej. Aby tak jednak było, należy dobrać jej rodzaj, oraz formę do konkretnej sytuacji pacjenta. Bardzo często w przypadku tych pacjentów, na których nie działa na przykład terapia behawioralna, pozytywne efekty przynoszą popularne bardzo w obecnym czasie ustawienia systemowe.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.ustawieniasystemowe.com.pl!