Jak są metody makijażu permanentnego brwi?

Nie każdy ma czas na wykonywanie makijażu każdego dnia. Dużo codziennych obowiązków i praca czasami zmusza wiele osób, by nałożyć na twarz tylko krem i wybiec z domu. Jednak nie wszyscy czują się wtedy komfortowo. Można temu zapobiec, wykonując pewien zabieg.

Trwały makijaż brwi

Obecnie makijaż permanentny oferują salony kosmetyczne, a także osobne placówki, które powstały właśnie w tym celu. Pracownicy tych obiektów przechodzą specjalne szkolenia, gdzie uczą się obsługi sprzętu i obchodzenia się ze skórą. Zdecydowanie najczęściej klienci decydują się na zabieg brwi. Wykonuje się go podobnie jak powiększanie ust, czy robienie kreski na powiece. Przede wszystkim trzeba zarezerwować sobie minimum dwie godziny, a także zapoznać się z różnymi metodami, które stosują pracownicy salonu. Warto udać się do doświadczonej osoby, która nie tylko sprawnie przeprowadzi wizytę, ale również podpowie jak zadbać o ciało po zakończeniu zabiegu. Pierwszy podział, jaki można przedstawić dotyczy urządzeń. Najbardziej popularna jest metoda mechaniczna, podczas której stosuje się sprzęt elektryczny. Składa się on z panelu sterującego oraz rączki, która przypomina długopis. Na samym końcu znajduje się igła, która jest jednorazowa i należy ją zmieniać po każdym wykonanym zabiegu. To właśnie za jej pomocą barwnik jest wprowadzany pod skórę.

Z kolei druga metoda zwana jest piórkową lub po prostu manualną. Wykonuje się ją ręcznie i polega ona po prostu na dociskaniu igły do skóry. Stosuje się ją również przy tworzeniu tatuażów. Kolejny podział uwzględnia efekt końcowy, który uzyskuje się przy wykorzystaniu urządzenia elektrycznego. Wyróżnia się tutaj metodę cieniowania, pozwala ona na po prostu uzyskanie efektu brwi pomalowanych cieniem. W tym wypadku subtelnie podkreśla się linię brwi, które wyglądają bardzo naturalnie. Następna metoda, czyli włoskowa polega na wrysowaniu pojedynczych włosków w te miejsca, w których jest ich mało. Z kolei zabieg hybrydowy łączy ze sobą dwie wspomniane metody. Idealnie sprawdzi się u tych osób, które nie mają włosków na łukach brwiowych. Oczywiście wszędzie można wykonać zabieg brwi techniką permanentną – Gdańsk, Warszawa, czy Poznań to tylko niektóre miasta, w których znajdują się salony kosmetyczne świadczące tego rodzaju usługi.

Makijaż taki ma wiele zalet. Jednak przede wszystkim nie trzeba się przejmować brakiem kosmetyków na twarzy, ponieważ nie są one potrzebne. Co więcej, można zaoszczędzić przy tym dużo pieniędzy, ponieważ efekt zazwyczaj utrzymuje się od sześciu miesięcy do nawet kilku lat, wszystko zależy od reakcji organizmu na barwnik.