Jak wybrać bezpieczne smoczki?

Raczkujące dziecko ze smoczkiem

Wybór odpowiedniego smoczka dla dziecka powinien poprzedzić gruntowny research dotyczący tego tematu. Nie ma bowiem nic ważniejszego w kwestii doboru akcesoriów dla noworodków i niemowląt niż ich komfort i bezpieczeństwo. Wszelkie tego typu przedmioty powinny posiadać stosowne atesty i certyfikaty towarzystw pediatrycznych oraz dermatologicznych. Dzięki temu zapewnią właściwy poziom higieny i bezpieczeństwa dzieciom od pierwszych chwil życia. Jednym z podstawowym elementów wyprawki dla noworodka powinien być dostosowany do potrzeb malca smoczek.

Odpowiedni wybór smoczka kauczukowego

Niektóre z niemowlęcych akcesoriów stanowią nieodłączny element codziennego funkcjonowania zarówno dla dzieci, jak i rodziców.Grafika przedstawiająca kolorowy smoczek Dobrze dobrane do predyspozycji i preferencji dziecka smoczki zapewniają bowiem spokój nie tylko malcom, ale także ich opiekunom. Główną funkcją tego akcesorium jest uspokojenie dziecka i zainteresowanie go bezpiecznym w użyciu obiektem. Wokół stosowania smoczków narosło w ostatnich czasach sporo mitów. Najbardziej popularną opinią ich przeciwników stał się argument, że mogłyby ono rzekomo negatywnie wpływać na rozwój zgryzu u dziecka. Ten mit szybko obalili ortodonci, którzy tłumaczą, że mogłoby się tak stać dopiero w momencie pojawienia się u dziecka mlecznych zębów. Do tego momentu stosowanie smoczków nie ma żadnego wpływu na rozwój aparatu mowy.

Raczkujące dziecko ze smoczkiemPonadto, współczesne smoczki posiadają anatomiczną budowę, a w sprzedaży dostępne są także ich ortodontyczne modele, które korzystnie wpływają na rozwój szczęki u dziecka. Nie bez wpływu pozostaje także kwestia rozwiania wątpliwości dotyczących samego materiału. Obecnie do nabycia są wyjątkowo bezpieczne smoczki kauczukowe, które wyróżnia szereg atestów i certyfikatów towarzystw pediatrycznych. Nie tylko korzystnie wpływają one na rozwój mowy u dziecka, ale także zapobiegają alergiom. Równie ważną kwestią przy doborze tego elementu wyprawki będzie stanowił wygląd smoczka. Powinien on przykuwać uwagę dziecka. Dostępne są też liczne interaktywne smoczki, a także posiadające funkcję sensoryczną. Korzystnie wpływają one na rozwój mowy dziecka poprzez delikatne ćwiczenie mięśni żuchwy oraz stymulację jamy ustnej maluszka.

Najlepsze współczesne smoczki wykonane są z miękkiego i przyjemnego dla dziecka kauczuku. Ten wariant nadaje się także do niemowlęcych butelek. Zapewnia maksymalny poziom wygody, higieny i bezpieczeństwa. Wybierając smoczek dla dziecka, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, do jakiego wieku malca jest przeznaczony. Istnieje bowiem szereg różnego typu smoczków, które są dedykowane określonym grupom wiekowym. Gwarantuje to idealny poziom dopasowania rozmiaru akcesorium do predyspozycji anatomicznych maluszka.