Jak wybrać najlepszy płaszcz?

płaszcze

Wiele osób nie lubi zimy, ze względu na mróz i śnieg. Łatwo się wtedy przeziębić, przemarznąć na kość, jak również poślizgnąć na mokrym chodniku. Nie można całej zimy spędzić w domu, trzeba w końcu dojeżdżać do szkoły czy pracy. Zatem trzeba zadbać o odpowiednie odzienie, tak by w drodze na miejsce nie zmarznąć.

Płaszcze z wełny alpakowej

płaszczeButy z ociepleniem, czapki i grube szaliki to na pewno ważne elementy, jednak najważniejszy pozostaje odpowiedni płaszcz. Jak wybrać ten najlepszy? Z pewnością ważna jest odpowiednia długość płaszcza. Zbyt krótki nie będzie zapewniał komfortu cieplnego, z kolei ten zbyt długi może krępować ruchy. Płaszcz nie powinien być krótszy niż za biodra, inaczej będzie nam chłodno. Najczęściej wybierane są te o długości midi. Sprawiają że jest nam absolutnie ciepło, bo od góry grzeje nas płaszcz a w nogi jest ciepło dzięki długim kozakom. Płaszcze maxi dedykowane są prawdziwym zmarzlakom oraz na naprawdę chłodne dni, kiedy temperatura w Polsce może sięgać i minus trzydziestu stopni. Znaczenie ma też materiał z jakiego wykonany jest płaszcz. Jeśli celuje się w stylowe płaszcze – alpaka czy inny rodzaj wełny będzie jak najbardziej odpowiedni. Wełna zapewnia komfort cieplny nawet w najchłodniejsze dni.

płaszczeTa z alpaki jest przy tym lekka i przyjemna w dotyku. Nie mechaci się tak jak wełna owcza, nie drapie, nie podrażnia skóry. Poza tym płaszcze i kurtki z alpaki są po prostu bardzo modne i stylowe. Płaszcz może być zapinany na zamek błyskawiczny, czy na guziki, jednak zawsze powinien mieć dodatkowe wiązanie lub pasek w okolicy talii. Płaszcze zimowe zwykle są dosyć obszerne, tak by pod spód można było spokojnie założyć gruby sweter, czy ubrać się na cebulkę. Dlatego też płaszcze mają prosty krój, lekko oversize’owy. Dzięki paskowi w talii można go nieco ,,uformować”, sprawić, by miał ładniejszy kształt, a przy tym podkreślił atuty figury. Na górze płaszcz powinien mieć dosyć szeroki kołnierz. Położony będzie po prostu dekoracją płaszcza, ale kiedy zacznie wiać silny wiatr to można go postawić do góry i osłonić się od chłodu. Każdy płaszcz powinien mieć też dwie głębokie kieszenie, do których można schować dłonie. W ten sposób nie trzeba nosić rękawiczek i nie trzeba się obawiać o zmarznięte dłonie i popękaną skórę na nich.

Wybór dobrego płaszcza jest bardzo prosty. Trzeba celować w płaszcze z wełny alpakowej o długości midi, z wiązaniem w talii, kołnierzem oraz głębokimi kieszeniami. Taki płaszcz to gwarancja tego, że będzie nam zawsze przyjemnie ciepło i nie rozchorujemy się zimą.