Jak wybrać zmywacz do paznokci?

zmywacz do paznokci bezacetonowy

Nawet najlepszej jakości lakier do paznokci z czasem zaczyna blaknąć, odpryskiwać, rysować się. Im dłużej trzyma się lakier tym widać też bardziej odrost paznokcia niepokryty lakierem. Dlatego też trzeba w takim wypadku pozbyć się starej warstwy lakieru i nałożyć nową. Żeby usunąć lakier niezbędny jest specjalny zmywacz. Jaki warto wybrać?

Najlepszy zmywacz do lakieru

zmywacz do paznokci bezacetonowyDo wyboru jest przynajmniej kilka rozwiązań. Zmywacze można podzielić ze względu na zawartość acetonu w preparacie. Dostępny jest delikatny zmywacz do paznokci bezacetonowy i zmywacz acetonowy. Ten pierwszy jest częściej polecany. Nie niszczy paznokci, a skutecznie i bezproblemowo usunie cały lakier. W swoim składzie poza substancjami myjącymi może zawierać także pielęgnujące olejki, witaminy i ekstrakty roślinne, które wzmocnią i wygładzą płytkę paznokciową. Z kolei zmywacz acetonowy jest polecany do usuwania lakierów hybrydowych. Są one utwardzane lampami UV, więc delikatny zmywacz by sobie z nimi nie poradził. Alternatywą dla acetonowego zmywacza jest szlifowanie lakieru frezarką do paznokci. Zmywacze można podzielić też ze względu na formułę. Najpopularniejsze są zmywacze w płynie. Nalewa się je na wacik a następnie przeciera lakier aż do jego usunięcia.

zmywacz do paznokci bezacetonowyDostępne są też zmywacze żelowe lub kremowe. Są gęste i wydajne, nie spłyną z paznokcia, a do tego często zawierają w sobie pielęgnujące składniki. Czasem można kupić zmywacze płynne lub żelowe z dodatkiem olejków, które dodatkowo natłuszczą skórki i nie wysuszają płytki paznokcia. Warto zainwestować tez w specjalny zmywacz we flamastrze. Ma on formę pisaka ze skośnie ściętą końcówką. W środku znajduje się zapas zmywacza, który nasącza gąbeczkę na końcu. Taki zmywacz sprawdza się wtedy kiedy chcemy usunąć resztki lakieru ze skórek wokół paznokcia. Ścięta końcówka pozwala na wykonanie precyzyjnej pracy, bez obaw o zmycie lakieru na płytce. W sprzedaży są też zmywacze z gąbeczkami. W okrągłym opakowaniu na spodzie znajduje się zmywacz, a na górze gąbka, przypominająca tą do mycia naczyń. Kiedy wstrząśnie się opakowaniem do płyn nasączy gąbkę. Wtedy pociera się paznokciem o gąbkę i tak zmywa lakier.

Nie trzeba kupować wacików, zawsze jest to jakaś oszczędność pieniędzy. Kończąc rozważania, zmywacze do paznokci można podzielić ze względu na zawartość acetonu, formułę preparatu, czy kształt i budowę opakowania. Dzięki tak szerokiemu wyborowi każda kobieta może znaleźć w drogerii odpowiedni zmywacz do paznokci dla siebie, który będzie jej odpowiadał pod każdym względem.