Jaką sukienkę do pracy wybrać?

Kompletując ubiór od pracy, zawsze należy kierować się zasadą dress codu, która nie musi wcale obowiązywać oficjalnie. Są to zasady, które warto znać by mieć możliwość właściwego odnalezienia się w każdej sytuacji biznesowej. Z całą pewnością, najbezpieczniejszym wyborem na każde oficjalne, biznesowe spotkanie bądź też do pracy będzie klasyczna sukienka.

Jaka będzie idealna sukienka do pracy?

kobieta w sukienceOczywiście taka sukienka musi wyglądać zupełnie inaczej niż ta, którą wybiera się na przykład na rodzinne uroczystości. Bardzo ważne jest, aby wyjątkowe eleganckie sukienki damskie do pracy posiadały odpowiednią długość zgodną z zasadami dress code. Powinna ona posiadać zawsze długość do kolan, z ewentualnymi, ale minimalnymi odchyleniami. Również bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednio dekolt takiego stroju, który nie powinien być zbyt głęboki — lepszym wyborem będzie więc sukienka z dekoltem częściowo lub w pełni zabudowanym. Ewentualnie, można zdecydować się na sukienkę z niewielkim wycięciem typu łódka, bądź też karo. W przypadku, gdy na dworze jest ciepło, co zmusi do rezygnacji z okrycia wierzchniego, warto pamiętać że również i długość ramion oficjalnej, biznesowej sukienki powinna być właściwie dobrana. Ramiona powinny być w niej zawsze zakryte, a jeżeli chodzi o ręce, to najlepszym wyborem będzie długość rękawa typu ¾.

idealna sukienkaW przypadku chęci wyboru sukienki bez ramion, warto pamiętać o konieczności doboru jej odpowiedniej długości – do kolan, a na same spotkania biznesowe należy do niej założyć idealnie komponują się z nią marynarkę, aby zakryć odkryte ramiona. W przypadku wyboru sukienki do pracy czy na spotkania biznesowe, ważną rolę odgrywa nie tylko jej krój, ale także i kolorystyka. Kolory sukienki, które w takich przypadkach będą tym najbezpieczniejszym wyborem, to granatowy, grafitowy, bądź też szary. Ewentualnie, dopuszczalne są kolory beżowy, popielaty, bądź też brąz, oraz inne stonowane kolory. Ważne, by wybrany kolor nie był nigdy zbyt intensywny, a dodatkowo bardzo ważne jest, by był pozbawiony metalicznego połysku. Co ciekawe, czarny kolor sukienki do pracy nie jest obecnie właściwy do stosowania w pracy zgodnie zasadami Dress Code, gdyż uznawany jest za zdecydowanie zbyt poważny.

Aby mieć pewność odpowiedniego dostosowania swojego ubioru do okoliczności zawodowych, warto kierować się zawsze zasadami Dress Code, nawet, gdy oficjalnie one nie obowiązują. Dzięki temu, można być przygotowanym na wszelkie, nieprzewidziane okoliczności, na przykład nagłe spotkanie biznesowe z kontrahentami. Najbezpieczniejszym wyborem do pracy dla kobiet okazuje się być sukienka o prostym kroju i stonowanych kolorach.