Jakie akcesoria krawieckie warto kupić?

akcesoria krawieckie

Szycie w domowych warunkach stało się bardzo popularnym hobby. Żeby się tym zajmować nie potrzeba wielu rzeczy – najważniejsze jest oczywiście maszyna do szycia. To też największy wydatek. Materiały można kupić zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Popularna jest bawełna, satyna, czy polar typu minky.

Przydatne akcesoria krawieckie

akcesoria krawieckie Żeby jednak coś uszyć z kawałka materiału to potrzebne są też rozmaite akcesoria. Jakie akcesoria krawieckie w sklepie warto kupić? Jakie są najbardziej potrzebne? Na pewno warto zakupić guziki. Sprawdzą się przy swetrach, spodniach wtedy pełnią rolę zapięcia. Można je też przyszyć np. do bluzki, wtedy pełnią rolę dekoracyjną. Guziki przyszywa się zwykle ręcznie. Do wyboru są te najtańsze, plastikowe, jak i guziki metalowe (idealne do jeansów i sztruksów), jak i drewniane (ekologiczne, bardzo modne). Guziki dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach do wyboru, więc zawsze znajdą się takie, które idealnie będą pasowało do naszego projektu. Druga rzecz do zamki błyskawiczne. Na zamki zapina się sukienki, spodnie, czy sweterki. Mogą być krótkie i długie, w różnych kolorach. Niektóre mają suwak z dwóch stron, to znaczy że można je rozpinać i od góry i od dołu.

akcesoria krawieckie Takie zamki często stosuje się w kurtkach. W sklepach krawieckich można znaleźć też specjalne zamki do wyrobów robionych na drutach lub szydełku – wtedy się ich nie przyszywa tylko wyrabia w oczkach – zamki mają specjalne otworki. Trzecia rzecz to z pewnością nici. Przydają się i do szycia ręcznego i do szycia maszynowego. Dostępne są w małych i dużych szpulkach. Warto zaznaczyć, że jest wiele rodzajów nici. Zamiast taniej nitki można użyć nici lnianych czy nawet jedwabnych. Są one oczywiście droższe, ale bardziej wytrzymałe i ekskluzywne. Wtedy będzie też mniej je widać na wyrobach z lnu i jedwabiu. Wiele pań sięga też po dodatki, które przydają się w kaletnictwie. Są to paski do torebek, usztywniacze do dna, czy też metalowe kółka do których mocuje się uchwyty. W sklepach krawieckich często można też nabyć mulinę, wełnę, druty i szydełka, czy też inne produkty i akcesoria do robótek ręcznych. W jednym miejscu można się dobrze zaopatrzyć.

Podsumowując, jest wiele akcesoriów krawieckich bez których nie dałoby się uszyć pięknej sukienki, ciepłego swetra, czy też dopasowanych spodni. Guziki, zamki, czy nitki nie kosztują wiele, a jednak są niezbędne podczas szycia. Warto zatem od czasu do czasu udać się do dobrego sklepu krawieckiego i zrobić zapas potrzebnych produktów w bardzo dobrej cenie.