Jakie akumulatory wybrać do wózków inwalidzkich?

akumulatory do wózków inwalidzkich

W obecnym czasie, bardzo dużą uwagę przykłada się do wyboru odpowiedniego rodzaju akumulatorów do wózków inwalidzkich. Dostępne są one obecnie w kilku różnych rodzajach, różniących się między sobą dość istotnie technologią wykonania. Dobór odpowiedniego rodzaju akumulatora wydaje się być szczególnie istotny, wpływając w znacznej mierze na komfort korzystania z wózka inwalidzkiego.

Jakumulatory do wózków inwalidzkicheżeli chodzi o te zdecydowanie najczęściej wykorzystywane rodzaje akumulatorów, należy do nich zaliczyć kwasowo-ołowiowe, akumulatory żelowe, oraz akumulatory typu AGM. Pomiędzy nimi występują dość znaczne różnice, wynikające przede wszystkim z technologii ich wykonania oraz wiążącej się z tym bezpośrednio odporności na szereg niekorzystnych czynników. Akumulatory żelowe, wydają się być w takiej sytuacji zdecydowanie najlepszym wyborem, w szczególności biorąc pod uwagę fakt ich zdecydowanie najmniejszej podatności na szereg czynników, które spowodować mogą rozładowanie się takiego właśnie akumulatora.

akumulatory do wózka inwalidzkiegoWiele osób, które dokonuje wyboru takich akumulatorów jak nowoczesne akumulatory do wózków inwalidzkich, dokonuje ich wyboru kierując się przede wszystkim kryterium ich wyceny. Z pewnością zdecydowanie najtańszym ich rodzajem mogą być akumulatory typu kwasowo-ołowiowego, z którymi związanych jest jednak cały szereg mniej lub bardziej istotnych wad. Z pewnością, nie powinni ich wybierać ci użytkownicy wózków inwalidzkich, którzy korzystają z nich często bez ładowania, przy trybie pracy wymagającym ciągłego poboru prądu. Najbardziej trwałym rodzajem akumulatorów wydają się być te żelowe, które z pewnością wyróżniają się zdecydowanie wyższym poziomem wytrzymałości, pozwalającym im na wytrzymywanie zdecydowanie większej ilości cyklów ładowania, jak też i rozładowania. Dobierając odpowiedni rodzaj akumulatora do wózka należy pamiętać o tym, że pojemność akumulatora może w znacznym stopniu, wpływać również na rozmiary a przede wszystkim na wagę danego wózka inwalidzkiego. Wybór odpowiedniego rodzaju akumulatora do wózka inwalidzkiego, wydaje się odgrywać w obecnym czasie zdecydowanie najważniejszą rolę.

Oprócz takich parametrów jak na przykład pojemność danego akumulatora, bardzo ważną rolę wydaje się również odgrywać jego technologia wykonania. Z wielu różnych względów, w wózkach inwalidzkich zdecydowanie najlepiej wydają się sprawdzać akumulatory żelowe, cieszące się zdecydowanie największym poziomem wytrzymałości na tle innych rodzajów akumulatorów, na przykład kwasowo-ołowiowych.

Więcej na: https://leria.com.pl/