Jakie efekty daje endermologia?

endermologia

Każda kobieta marzy o szczupłej, zgrabnej sylwetce. Niestety, osiągnięcie pożądanych efektów często jest trudne, czy wręcz niemożliwe. Dzięki diecie można zrzucić sporo zbędnych kilogramów, dzięki ćwiczeniom wzmocni i powiększy się mięśnie, a sylwetka będzie bardziej wysportowana i zgrabna. Niestety, są partie ciała, które lepiej lub gorzej nadają się do modelowania. Na przykład wiele kobiet narzeka na tak zwane boczki, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej z boku brzucha, czy też na szerokie uda.

Endermologia – skuteczne odchudzanie

endermologiaJak można temu zaradzić? W tym momencie dobrym rozwiązaniem będzie na przykład endermologia. Jest to rodzaj masażu pod ciśnieniem, który można wykonać zarówno na całym ciele, jak i na twarzy. Klientka zakłada specjalny kombinezon, a kosmetyczka przesuwa urządzenie do endermologii po wybranej partii ciała. Jakich efektów można się spodziewać? Na pewno zostanie uzyskany efekt rozluźniający. Masaż jest przyjemny, pozwala na zniwelowanie napięcia mięśniowego, a także zmniejsza bóle mięśniowe. Poza tym pobudza syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, a zatem jędrniejsza. Jednak głównym zadaniem masażu endermologicznego jest oczywiście działanie odchudzające, ujędrniające i antycellulitowe.

endermologiaMasaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej. Dzięki działaniu punktowemu można skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu czy cellulitu. Nadmiarowe kilogramy odejdą w zapomnienie, skóra będzie gładka i jędrna, a ciało odpowiednio wymodelowane. Wiele kobiet, także szczupłych, narzeka też na cellulit. Kremy, czy masaże są dobre przy niewielkim cellulicie w jego początkowym stadium. Później niestety są one nieskuteczne. Mogą nawilżyć i nieco wygładzić skórę, ale samej pomarańczowej skórki nie zlikwidują. Dzięki endermologii jest to możliwe. Wystarczy seria zabiegów i można zapomnieć o problemach z cellulitem, zarówno tym na udach, jak i na pośladkach. Warto zaznaczyć, że endermologia daje także efekty oczyszczające. Pobudzona tkanka łączna aktywuje mechanizmu detoksy kujące, dzięki czemu ciało stanie się zdrowsze.

Reasumując, endermologia to zabieg odchudzający, antycellulitowy, modelujący, przeciwbólowy i relaksujący. Po zabiegu można spodziewać się zmniejszenia tkanki tłuszczowej i cellulitu, ujędrnienie i wygładzenia skóry, jak również poczucia całkowitego odprężenia. Warto zapisać się od razu na serię zabiegów, dzięki temu zapłaci się mniej, a przy tym ma się pewno, że osiągnie się jak najlepsze rezultaty.