Jakie są metody przedłużania włosów?

przedłużanie włosów

Jeżeli problemem klientki zakładu fryzjerskiego są cienkie, zniszczone lub trudne do zapuszczenia włosy, to stylista fryzur może polecić ich fachowe przedłużenie. Pozwala ono w błyskawicznym tempie uzyskać wymarzoną długość i gęstość włosów bez długiego oczekiwania na efekt lub skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Obecnie do wyboru jest wiele metod przedłużania pasm, a także kolorów, odcieni i typów włosów, dzięki czemu każda z pań może znaleźć treski odpowiadające swoim preferencjom oraz predyspozycjom.

Bezinwazyjne przedłużanie włosów

 przedłużanie włosówWspółcześnie dostępnych jest wiele sposobów wydłużenia pasm tak, by nie obciążyć skóry głowy ani nie spowodować uszczerbku na własnych włosach. Doczepiane treski stanowią też tańszą i mniej angażującą inicjatywę niż np. przeszczep włosów. Bezinwazyjne i profesjonalne przedłużanie włosów gwarantuje szybką metamorfozę u wszystkich pań, które zdecydują się na zabieg. Do jednej z najpopularniejszych metod zaliczyć można keratynowe przedłużanie na ciepło. Sztuczne pasma mocowane są za pomocą specjalnych zgrzewów. Ten zabieg zapewnia bardzo naturalne i estetyczne efekty. Znaną metodą jest też przedłużanie kanapkowe. Jego zaletą jest szybkość i łatwość wykonania. Włosy są równomiernie doklejane na cienkich paskach do wydzielonych pasm naturalnych. Doczepy mocowane są przy samej skórze głowy. Zaletą jest brak konieczności obciążania włosów naturalnych, ponieważ pasma są niezwykle lekkie i niewyczuwalne dla klientki.

 przedłużanie włosówSą też stosunkowo trwałe i pozwalają na komfortowe noszenie włosów w upięciu. Kolejnym sposobem jest metoda taśmowa, która polega na wszywaniu pasemek do już posiadanych włosów. U ich nasady zaplata się warkocz, z którego wychodzą pasma. Do każdego z nich przyszywa się kolejne, bez konieczności stosowania zgrzewów i kleju. Jest to więc nieinwazyjny zabieg, który nie ingeruje w budulec włosa naturalnego. Inne znane sposoby przedłużania to metoda ultradźwiękowa, która również nie ingeruje w strukturę posiadanych pasm, a także wydłużanie laserowe – polecane przy cienkich włosach. Wykorzystuje się do nich profesjonalne urządzenia, a włosy utrzymują się długo. Najmniej inwazyjną metodą jest mocowanie pasm włosów za pomocą klipsów lub obrączek, co poleca się głównie osobom wykonującym zabiegi na własną rękę w domu. Stosowanie wysokiej jakości naturalnych doczepów to już dziś bardzo popularny zabieg, który może zapewnić spektakularny efekt w postaci pięknej i bujnej fryzury.

Niezależnie jednak od tego, na jaką z metod zdecyduje się dana klientka – o trwałości i jakości przedłużanych włosów decyduje także odpowiednie obchodzenie się z nimi, czyli właściwa pielęgnacja i stosowanie pomocnych akcesoriów, w doborze których pomóc może fryzjer lub stylista. Kompleksowa porada profesjonalisty na pewno ułatwi także podjęcie decyzji klientce.