Jakie właściwości posiada krem z ozonem?

Otwarty krem trzymany przez kobietę wprost do kadru oraz dłoń kobiety z kremem na palcu

Na rynku kosmetyków do twarzy i ciała co jakiś czas obserwuje się tendencję do swoistej mody na konkretny składnik dodawany do znanych preparatów pielęgnacyjnych. Nie tak dawno w tej branży królował kwas hialuronowy, mocznik lub konopie. Obecnie coraz większą popularność zyskują specyfiki ozonowane.

Po co w kremie ozon?

kobieta z delikatną skórąTrójcząsteczkowy tlen, bo o nim mowa, ma bowiem szereg prozdrowotnych właściwości. Stosowany jest nie tylko do odkażania, ale także do odżywienia obszarów zmienionych chorobowo lub narażonych na działanie szkodliwych procesów. Niezależnie od tego, z jakim problemem skórnym mierzy się klient gabinetu dermatologicznego lub kosmetologicznego, zawsze powinien on otrzymać fachową poradę od profesjonalisty. W wielu przypadkach jednak pacjent sam decyduje się na wybór odpowiednich dla siebie preparatów do pielęgnacji twarzy oraz całego ciała. Decydując się na samodzielny dobór kosmetyków, warto przede wszystkim pamiętać o tym, do jakiej cery będą one przeznaczone. Uniwersalnym wyjściem z sytuacji będzie zastosowanie kremów, które nie mają żadnych przeciwwskazań do stosowania przy jakimkolwiek typie cery czy problemów skórnych. W wielu przypadkach są to tak zwane preparaty-remedia, które przynoszą korzystne efekty każdej stosującej je osobie.

Prawdziwym hitem na rynku kosmetycznym okazał się ostatnimi czasy ozon, który wykazuje szeregOtwarty krem trzymany przez kobietę wprost do kadru oraz dłoń kobiety z kremem na palcu dobroczynnych właściwości. Ma on przede wszystkim działanie antybakteryjne, odżywcze i nawilżające, dzięki czemu przyniesie ukojenie skórze trądzikowej, wrażliwej i alergicznej. Krem z ozonem łagodzi już istniejące stany zapalne, a jego regularne stosowanie zapobiega powstawaniu kolejnych. Jeszcze lepsze rezultaty przynosi stosowanie całego zestawu do pielęgnacji skóry z ozonem. W jego skład wchodzi płyn do demakijażu, żel do mycia oraz tonik, które potęgują korzyści samego kremu. Przeważnie ozonowane preparaty polecane są osobom borykającym się z problemem trądziku i posiadaczom skóry reaktywnej. Ozon wykazuje łagodzące działanie, dzięki czemu wszelkie zaczerwienienia i wypryski stają się mniej widoczne, a przy regularnej aplikacji w wielu przypadkach nawet całkowicie ustępują. Kremy zawierające w swoim składzie ozon można z powodzeniem nazwać pewną kosmetyczną rewolucją, ponieważ wcześniej rzadko na tak szeroką skalę nie stosowano skomplikowanych w ekstrakcji związków chemicznych.

Dzięki unikalnym technologiom udało się nie tylko zamknąć gaz w tubce z kosmetykiem, ale także dołączyć do niego inne korzystne dla skóry składniki, takie jak witaminy czy kwasy omega. Dzięki temu preparaty z ozonem nabyć można obecnie również w wariancie oferowanych w drogeriach oliwek lub balsamów do ciała.