Jeden z rodzjaów taśmy suwakowej

taśma suwakowa do torebki

Taśma suwakowa jest jednym z nieodłącznych elementów zamków błyskawicznych. Dodatkowo można ją kupić jako osobny produkt w momencie, kiedy istnieje zapotrzebowania na niestandardowej długości zamek. W tym przypadku przy jej pomocy można stworzyć go samodzielnie i uzupełnić pasującym suwakiem. Jeżeli ma się w planach jej zakup to warto zaznajomić się dostępnymi opcjami oraz wybrać się do polecanej pasmanterii lub sklepu z produktami tekstylnymi.

Praktyczna spiralna taśma do stworzenia zamka

suwak w bluzieNa rynku istnieją różne formy tego produktu, które różnią się między sobą dodatkowymi wzmocnieniami, ale również wyglądem. Przykładem jest spiralna taśma suwakowa. Jest ona bardzo funkcjonalna i stanowi jeden z najpopularniejszych dodatków krawieckich. Używa się jej w wielu branżach – świetnie sprawdzi się na przykład w przypadku produkcji pościeli, gdzie chce się zastąpić wychodzące z mody guziki. Te żyłkowe zamki sprzedawane są w różnych rozmiarach, przez co mogą być idealnie dopasowane również do innego rodzaju produktów takich jak kosmetyczki, piórniki czy portfele. Po wszyciu taśmy spiralnej zamek pozostaje praktycznie niewidoczny, dlatego chętnie wykorzystywana jest ona w sukniach ślubnych lub elementach ubioru wyprodukowanych z delikatnej koronki.

taśma suwakowa do torebkiW takich ubraniach właścicielowi zależy szczególnie, aby zamek był estetyczny i nierzucający się w oczy. Dopasowanie do niej delikatnego suwaka pozwoli stworzyć idealny zamek błyskawiczny. Taśmy spiralne często spotykane są w sprzedaży ze specjalnym wzmocnieniem, czyli kordlem. Ten system sprawia, że taka taśma staje się jeszcze bardziej wytrzymalsza na oddziaływanie różnych sił i doskonale zdaje egzamin. Ze względu na to poleca się jej używać również podczas produkcji obić meblowych oraz szycia poszewek na poduszki. Wiadomym jest, że tego typu rzeczy narażone są na częsty kontakt i długotrwałe używanie. Wszystkie te cenne cechy sprawiają, że taśma taka jest bardzo popularna na rynku krawieckim i chętnie wykorzystuje się ją przy produkcji przeróżnych przedmiotów.

Wydawać by się mogło, że ze względu na to iż spiralna taśma suwakowa charakteryzuje się dużą wytrzymałością musi przybrać postać masywnego zamka błyskawicznego. Jest to błędne przekonanie, ponieważ wbrew pozorom nawet taśma w najmniejszym rozmiarze może przetrwać bardzo duży nacisk oraz częste używanie. Bardzo cenną zaletą, która sprawia, że jest ona znana i chętnie kupowana jest to, że po wszyciu w różnego rodzaju materiał staje się wręcz niewidoczna.