Kiedy zdecydować się na implanty zębowe?

dentysta

Wszelkie ubytki w uzębieniu, traktowane są przez wiele osób jedynie przez pryzmat problemu estetycznego. Jak się jednak okazuje, brak zęba może spowodować szereg różnych problemów zdrowotnych, związanych również z zanikaniem kości w miejscu ubytku. Dlatego też, w przypadku ubytków w uzębieniu, najlepiej przemyśleć wykorzystanie implantu zębowego.

Implanty zębowe — kiedy je zrobić?

piękny uśmiech Jest to obecnie jedno z bardziej nowoczesnych rozwiązań, stosowanych powszechnie w kosmetologii. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że to, czy implanty zębowe są w danej sytuacji dobrym rozwiązaniem, powinien ocenić indywidualnie lekarz dentysta. Obecnie jednak bardzo często okazuje się być to najlepsze rozwiązanie, chroniące przed bardzo poważnymi następstwami związanymi z brakiem zęba. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu implantu, pacjent oraz organizm postrzegają go jako integralna część, dzięki czemu jest to najlepsza podstawa dla pojedynczych koron, jak też i mostów. Posiadanie implantu, może się również wiązać z wieloma dodatkowymi zaletami. Przede wszystkim, zapewniają one doskonałą ochronę zdrowych zębów, które sąsiadują z danym brakiem zębowym.

dentystaDzięki temu, możliwe jest bezproblemowe zastosowanie mostu protetycznego, który tego wymaga, jak również skuteczne zapobieganie zanikowi kości, który ma bardzo poważne następstwa. Dzięki odpowiedniemu oparciu dla innych zębów, implant pozwala zapobiec ich utracie, oraz zmianie ich pozycji nawet po upływie dłuższego czasu. Implanty coraz częściej są traktowane jako bardziej nowoczesna i lepsza alternatywa dla protez zębowych. Przede wszystkim, po ich założeniu, nie powodują żadnego dyskomfortu u pacjenta, nie utrudniają mówienia, ani jedzenia, w przeciwieństwie do protez. Co więcej, nawet duża liczba implantów zębowych nie zmienia wyglądu twarzy, czego nie da się niestety powiedzieć, o pełnej protezie zębowej. W dłuższej perspektywie czasowej, implanty okazują się być rozwiązaniem również bardziej opłacalnym. W przeciwieństwie do protez zębowych, nie jest konieczna ich wymiana co kilka lat, co jest niestety wadą protez, które często nawet po dwóch latach noszenia nie nadają się do użytku.

W obecnym czasie , coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w przypadku pacjentów w różnym wieku, okazują się być implanty zębowe. To nowoczesne rozwiązanie, pozbawione jest niemal wszystkich problemów, które typowe są dla protez zębowych. Przede wszystkim więc, implanty nie zmieniają przyzwyczajeń pacjenta, oraz nie sprawiają żadnego dyskomfortu podczas jedzenia, picia, czy też spania. Nie powodują także zmiany wyglądu kształtu twarzy.