Kosmetyki ekologiczne i naturalne w modzie

naturalne kosmetyki

Kobiety od zawsze lubiły się malować i dbać o siebie. Kosmetyki wykonywane były dawniej z tego, co znalazło się na zewnątrz – czyli to, czym obdarzyła natura świat. Nie było w nich żadnych ulepszaczy czy substancji, które nie były naturalne i kobiety nie narzekały na swoją cerę. Potrafiły z najprostszych składników zrobić pomadkę, balsam czy farbę do włosów.

W czym lepsze są kosmetyki naturalne?

naturalne kosmetykiAktualnie „moda” na naturalne preparaty wróciła i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni używają każdego dnia nawet kilku kosmetyków: do higieny – na przykład szampon, pasta do zębów; pielęgnacyjne takie jak kremy czy balsamy, a także te upiększające: cienie do powiek, pomadki czy tusze do rzęs. Ilość dostępnych produktów na rynku sprawiła, że ludzie zaczęli interesować się tym, co tak naprawdę każdego dnia wcierają w siebie. Dzięki łatwej dostępności do informacji w szybki sposób potrafią to sprawdzić i niektórzy są zaskoczeni jak duża ilość składników, która wcale nie jest tak dobra, znajduje się w kosmetykach. Dlatego kosmetyki ekologiczne naturalne zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Jeśli mają być ekologiczne i naturalne to, co powinno się znaleźć w takich kosmetykach, a co całkowicie nie ma prawa być ich składnikiem? Warto wiedzieć, że kosmetyk naturalny, a ekologiczny to dwa różne rodzaje.

naturalne kosmetykiCzym charakteryzuje się naturalny? Przede wszystkim tym, że zawiera składniki roślinne, zwierzęce i mineralne – są jednak one pozyskane w taki sposób, by środowisko samo w sobie, jak i zwierząt nie zostało naruszone. Powinny być w stu procentach naturalne, czyli nie posiadać żadnych substancji syntetycznych, jednak bardzo często w kosmetykach znajdują się ich śladowe ilości. Co najważniejsze produkty, które mogą zostać określone jako naturalne, nie mogą być testowane na zwierzętach. Ekologiczne tak samo, jak naturalne zawierają naturalne składniki – różnica jest taka, że powinny pochodzić one z ekologicznych upraw. Żeby uprawa została określona jako ekologiczna, musi mieć odpowiednie certyfikaty. Oczywiście kosmetyki ekologiczne nie mogą posiadać w sobie sztucznych barwników. Często robione są z miodu, soli morskiej i innych składników, które można spotkać w przyrodzie. Kosmetyków, które określane są jako „EKO”, czyli właśnie naturalne czy ekologiczne na rynku jest naprawdę wiele. Jednak nie każdy taki będzie, ponieważ prawo nie reguluje jakie składniki i w jakiej ilości muszą się znaleźć w danym produkcie, aby móc go tak określić.

Dlatego najważniejsze jest to, aby wiedzieć jakie składniki powinny się w nim znaleźć, a jakie kompletnie nie mają takiego prawa. Samemu należy ocenić, jak bardzo naturalny jest dany produkt i wybrać to, co najlepsze dla siebie.

więcej informacji – empiriaspa.pl