Łańcuszek z medalikiem – na jakie okazje?

bizuteria

Medaliki są chętnie noszone przez dzieci już od najmłodszych lat, wiele osób chętnie przywiązuje się do ozdób tego typu. Jest to często biżuteria symboliczna o podłożu sakralnym. Starannie wykonana i wysokiej jakości, najczęściej można ją dostać w bardzo dobrej cenie.

Warto więc zadać sobie pytanie, dla kogo upominek może sprawdzić się najlepiej?

złoty medalikNajczęstszą uroczystością, przy której wręczany jest ten upominek to chrzest święty. To bardzo ważny dzień zarówno dla rodzica jak i dziecka, bowiem wstępuje on do wspólnoty chrześcijańskiej. Taki złoty łańcuszek z medalikiem w korzystnej cenie może być z wizerunkiem Matki Boskiej, aniołka czy krzyżyka. Będzie to cenna pamiątka, dla dziecka — najczęściej taki prezent kupują rodzice bądź babcie ukochanej pociechy. Kolejna z uroczystości, na którą kupuje się takie piękne motywy medalików to Pierwsza Komunia Święta. Tu jeśli dziecko dostało już medalik kiedy było chrzczone, najczęściej ma go też na tej uroczystości. Jednak gdy go nie posiada, to rodzice kupują go właśnie w tym momencie. Tego typu wyjątkowa biżuteria staje się nie tylko piękną ozdobą, ale też deklaracją wiary oraz pamiątką z tego ważnego dnia. Są to idealne podarunki zarówno dla dziewczynek jak i chłopców, można je założyć nie tylko w tym dniu, ale również nosić przez cały czas, jako upamiętnienie tego pięknego dnia.

bizuteriaW biżuterii komunijnej dominuje złoto, a choć jest ono prezentem dla młodych ludzi, zwykle podczas dokonywania zakupu stawia się na rozwiązania, które i w przyszłości nie stracą na wartości. Jedną z wielu uroczystości, na które kupuje się biżuterię jest ślub. Niektóre z Pań i Panów stawiają na klasykę i elegancję wybierając łańcuszek z medalikiem Matki Boskiej, bądź ten z krzyżykiem. To najczęściej ozdoba dyskretna i schowana pod białą sukienką panny młodej bądź koszulą pana młodego — ma znaczenie bardziej religijne niż ozdobne. Łańcuszek z medalikiem nie jedną ma formę. Można znaleźć również zawieszki z literkami imienia, aniołkami czy innymi ciekawymi ozdobami. Wybierając łańcuszek dla siebie bądź osoby bliskiej warto sprawdzić również długość, oraz rodzaje splotów przy łańcuszku.

Takie piękne medaliki, najczęściej pakowane są w przepiękne personalizowane pudełka. Łańcuszek z medalikiem może być złoty bądź srebrny, ale bardzo ważne, by sprawdzić jego jakość przed zakupem. Medaliki w sporej większości mają własną symbolikę, warto zapoznać się z nią i na tej podstawie wybrać jeden z nich najbardziej pasujący do nas samych, bądź do osoby, dla której go kupujemy.