Modelująca endermologia idealna na cellulit

endermologia

Cellulit, inaczej zwany skórką pomarańczową, to problem dotykający około 90% kobiet na świecie. Objawia się grudkami i nierównościami na skórze. W zależności od zaawansowania wyróżnia się cztery poziomy. Najniższy można łatwo zredukować zmianą diety, masażami szczotką lub zwiększeniem aktywności fizycznej. Najwyższy zaś potrzebuje silniejszych środków działania, takich jak dedykowane zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Często polecana endermologia

endermologiaObecnie gabinety kosmetyczne chwalą się szeroką ofertą zabiegów zwalczających cellulit między innymi mezoterapia, karboksyterapia i endermologia. Charakteryzują się nieco innym przebiegiem, lecz każdy z nich wpływa bardzo pozytywnie na wygląd i jędrność skóry. W zależności od zaawansowania problemu, jakim jest niechciana skórka pomarańczowa, wyspecjalizowany pracownik lub pracowniczka gabinetu, po wstępnej konsultacji, przedstawi odpowiedni plan działania. Endermologia należy do zabiegów silnie ujędrniających — pobudza nawet głębokie warstwy skóry. Redukuje cellulit i poziom tkanki tłuszczowej, walczy z wiotkością i modeluje sylwetkę. Endermologia to masaż podciśnieniowy, wykonywany przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Urządzenie posiada specjalną głowicę z rolkami masującymi, która zasysa fałd skóry pod ciśnieniem. Metoda ta jest bezinwazyjna, naturalna i przede wszystkim skuteczna. Masażu głowicą nie wykonuje się na gołej skórze. Klientki otrzymują specjalny cienki kombinezon, który chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, szczypaniem oraz zaciąganiem włosków.

endermologiaGłównym minusem jest fakt, że efekty endermologii nie są długotrwałe. Należy podtrzymywać je ćwiczeniami, dietą, a z czasem powrócić na kolejną serię zabiegów. Kobiety i mężczyźni, których interesuje modelująca endermologia we Wrocławiu, powinny przeczytać recenzje na temat specjalistycznych gabinetów kosmetycznych w tej okolicy. Wrocław to duże miasto, dlatego miejsc oferujących modelowanie sylwetki jest tam naprawdę sporo. Łatwo natrafić na nieprofesjonalnych lub niedostatecznie wyszkolonych pracowników. Najważniejsze, żeby kosmetolożka przeprowadziła wstępny wywiad i obejrzała dokładnie stan skóry. Jest to pierwszy znak, że jest to osoba rzetelnie podchodząca do swoich obowiązków — dyplomy i certyfikaty będą dodatkowym atutem.

Niestety systematyczność odgrywa największą rolę w walce z cellulitem, dlatego nie powinno się podchodzić do tego typu zabiegów raz na jakiś czas. Jednorazowa próba to wyrzucenie pieniędzy w błoto, gdyż nie przyniesie żadnych efektów. Ważne, żeby robić to regularnie, co łączy się z dużymi kosztami, ale przynosi niesamowite efekty.