Na co zwrócić uwagę przy zakupie wideorejestratora?

wypadek kamerka

Jeśli chodzi o rejestratory samochodowe, to nie trzeba wymieniać ich zalet i przekonywać kierowców do tego, dlaczego warto posiadać je w swoim pojeździe. Tak jak jeszcze niedawno kamerka była rzadko spotykana, tak teraz można ją zauważyć w niemal każdym aucie i niejednokrotnie potrafi bardzo pomóc – na przykład podczas wypadku, gdy winny stara się przedstawić sytuację zupełnie inaczej, niż było w rzeczywistości, mając nagranie, ma się niepodważalny dowód na swoją niewinność.

Najważniejsze parametry wideorejestratorów samochodowych

kamerka wypadekModeli na rynku jest naprawdę sporo, urządzenia stają się coraz lepiej wyposażone – na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu wideorejestratora? Przede wszystkim od razu jak myśli się o zakupie takiego gadżetu trzeba wziąć pod uwagę jakość zapisywanego obrazu – niestety bardzo często, nawet jeśli posiada się nagranie jakiegoś zdarzenia, jakość nagrania jest tak słaba, że nie można odczytać na przykład numeru tablicy rejestracyjnej, a co się z tym wiążę, nie zawsze istnieje możliwość odnalezienia sprawcy. Rejestrator samochodowy bezprzewodowy jako takie minimum powinien nagrywać w jakości Full HD. Wtedy można mieć pewność, że obraz będzie na tyle dobry, że nie powinno być problemu z zaobserwowaniem najważniejszych szczegółów. Co dalej? W końcu prawidłowe rejestrowanie obrazu to nie wszystko, co jeszcze sprawdzić nim dokona się zakupu? Bardzo ważna jest jasność oraz kąt widzenia obiektywu. Jasność obiektywu ma wpływ na to, jak będzie rejestrowany obraz w mniej słoneczne dni czy w nocy. Kąt natomiast im większy, tym lepszy, ponieważ kamera jest w stanie uchwycić duży obszar i zarejestruje więcej szczegółów podczas np. wypadków.

wypadek kamerkaNajważniejsze parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę, zostały wymienione, jednak jest jeszcze kilka spraw, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań rejestratora samochodowego. Przydatne mogą okazać się dwa tryby: nocny i parkingu. Ten pierwszy będzie w stanie nagrywać w miarę dobrej jakości klatki w nocy, gdzie widoczność jest zdecydowanie gorsza niż w dzień. Natomiast tryb parkingu jest ciekawym dodatkiem, ponieważ rejestrator jest w trybie czuwania i gdy wyczuje na przykład uderzenie, włącza nagrywanie – w ten sposób można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, które spotyka się bardzo często. Mianowicie zostawia się auto na parkingu, idzie załatwić najpilniejsze sprawy, a po powrocie zastaje się uszkodzone auto i zero świadków zdarzenia. Pomiar prędkości – jest to dobry dodatek, który pozwala udowodnić, że jechało się z dozwoloną prędkością podczas jakiegoś zdarzenia. Funkcja kamery cofania czy łączność bezprzewodowa to również ciekawe bonusy.

Jeśli chodzi o rejestratory samochodowe, to nie ma co do tego wątpliwości, że jest to gadżet bardzo przydatny i lepiej jest go posiadać niż nie. Ceny wahają się bardzo za różne modele, jednak warto zainwestować w taki sprzęt, ponieważ w sytuacji spornej może bardzo pomóc obraz, jaki został zarejestrowany. Najlepiej jest skorzystać z pomocy osób, które zajmują się sprzedażą kamerek na co dzień – z pewnością pomogą dokonać dobrego wyboru.