Naturalny aloes do picia a zdrowie dzieci

naturalny aloes do picia

Coraz większą uwagę – na szczęście – zwraca się na zdrowie nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Pociechy powinny dostać odpowiednią dawkę witamin, białek, węglowodanów oraz innych substancji odżywczych. Najlepiej sprawdzają się naturalne sposoby na dostarczenie im wszystkiego, co tylko potrzebne do rozwoju, zabawy i utrzymania odporności.

Aloes z magnezem i sodem

naturalny aloes do piciaOwoce roślin, a nawet same ich liście, są w stanie dostarczyć witamin oraz minerałów, czego świetnym przykładem jest aloes. Roślina, której nazwa brzmi Aloe Vera, dostarcza przede wszystkim minerałów. Pierwszym, o którym warto wspomnieć, jest wapń. Odpowiada on za prawidłową mineralizację kości. To istotny budulec, dzięki któremu dzieci mają mocny szkielet – unikają w ten sposób złamań. Dzięki temu, że sprawdzony naturalny aloes do picia zawiera również magnez, można kompleksowo zadbać o układ kostny. Minerał ten warunkuje bowiem prawidłowe przyswajanie wapnia – składniki rośliny działają synergistycznie. Należy też zaznaczyć, że naturalny aloes do picia to także cenne źródło sodu. Minerał ten pozwala zadbać o prawidłowe ciśnienie osmotyczne krwi. Podobną rolę odgrywa też potas, który również znajduje się w aloesie. Minerały to jednak nie wszystko – roślina jest bogata w liczne witaminy. Warto zwrócić uwagę na beta-karoten – to prekursor ważnej dla rozwoju dzieci witaminy. Rozwijające się dzieci powinny też uniknąć szkorbutu.

naturalny aloes do piciaPomocna będzie w tym witamina C. W sprawdzonym naturalnym aloesie do picia znajduje się też 20 aminokwasów, które biorą udział w syntezie białek. Dzięki temu można łatwo zadbać o to, aby w organizmie malca znalazły się enzymy, które pomogą dziecku metabolizować tłuszcz oraz cukier. Przekłada się to na lepszą przemianę materii – łatwiej jest uniknąć otyłości. W miąższu liści Aloe Vera znajdują się też inne ciekawe związki. Fantastycznym przykładem jest alprogen. Substancja ta jest wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne do zwalczania alergii – jeśli brzdąc cierpi na taką dolegliwość, warto zastanowić się nad podawaniem mu aloesu do picia. Zdrowie dziecka w dużej mierze zależy od tego, jakie minerały czy witaminy będą mu podawane. Sztucznie wytworzone jedzenie nie może się równać ze sprawdzonym naturalnym aloesem do picia, który jest bogatym źródłem związków niezbędnych do prawidłowego rozwoju pociechy.

Warto wspomnieć o tym, że miąższ rośliny jest bogaty w magnez i wapń, co przekłada się na silny układ kostny. Aloes to cenne źródło także witamin: C, E oraz licznych witamin z grupy B, w tym fantastycznie wpływającego pozytywnie na zdrowie malucha beta-karotenu.