Oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym

salon kosmetyczny

Zmiany trądzikowe to zmora wielu kobiet. Pojawiają się znienacka, wyglądają brzydko, często są bolesne czy swędzące, jeśli zmiana jest duża. Usuwanie ich również jest nieprzyjemne, zwykle zostają po tym blizny, a do tego może wdać się zakażenie, jeśli nie zostanie odkażona rana. Jednak niesunięcie zmiany wcale nie sprawi, że sama ona zniknie, a wręcz przeciwnie – może nawet urosnąć i wypełnić się ropa.

Najlepszy salon w mieście

salon kosmetycznyCo zatem można zrobić w przypadku licznych zmian? Warto znaleźć najlepszy salon kosmetyczny w Pabianicach i wybrać się na zabieg oczyszczania twarzy. Do wyboru są różne opcje, dopasowane do rodzaju i stopnia nasilenia zmian, jak również oczekiwań klientki. Pierwsza alternatywa to manualne oczyszczanie twarzy. Polega ono na mechanicznym usunięciu zmian trądzikowych, czyli po prostu na ich wyduszeniu. Dotyczy to jedynie zmian ropnych, czyli tych z charakterystyczną białą końcówką. One się nie wchłaniają i nie znikają, jak już wyszły na wierzch to można je usunąć tylko w ten sposób. Kosmetyczka zadba o częste odkażanie twarzy podczas zabiegu, tak by wszystko odbyło się maksymalnie higienicznie. Druga alternatywa to oczyszczanie przy użyciu specjalnych urządzeń do mikrodermabrazji czy do peelingu kawitacyjnego, popularność zyskuje też oczyszczanie wodorowe. To dobra opcja jak na skórze pojawiają się wągry, rozszerzone, zapchane pory.

salon kosmetycznyTakie mechaniczne peelingi pomogą odblokować pory, zassają zanieczyszczenia z cery, a także ją wygładzą. Po takich zabiegach cera jest minimalnie zaróżowiona, co szybko znika – efekt oczyszczenia jest natychmiastowy. Trzecia opcja to peelingi chemiczne, czyli kwasowe. Są idealne kiedy mamy zmiany zapalne, mieszane zmiany różnego typu, jak również chcemy usunąć przebarwienia i blizny po starych zmianach. W gabinetach używa się kwasów w różnych stężeniach, popularny jest np. kwas migdałowy, glikolowy czy salicylowy. Poza samym oczyszczeniem cery mogą mieć one działanie regulujące pracę gruczołów łojowych, poprawiające koloryt skóry, a nawet lekko nawilżać. Rodzaj i stężenie kwasu dobiera kosmetyczka w zależności od potrzeb naszej cery.

Podsumowując, w gabinecie kosmetycznym możemy skorzystać z różnych opcji oczyszczania twarzy. To oczyszczanie manualne, mechaniczne lub chemiczne przy pomocy kwasów. To jaki wybierzemy zależy od rodzaju zmian trądzikowych oraz stopnia ich nasilenia. Rolą kosmetyczki jest poprwnie wykonać zabieg, tak by zmiany na naszej twarzy zniknęły i nie pojawiły się żadne komplikacje, jak również zasugerować jaki zabieg były najlepszy.