Odżywki dla sportowców dostarczające energię

odżywki dla sportowców

Każda osoba aktywna fizycznie zdaje sobie sprawę z tego, że systematyczne treningi pochłaniają ogromne ilości czasu i energii. Nic więc dziwnego w tym, że niektóre osoby narzucające sobie reżim częstych, nawet i kilkugodzinnych treningów, często muszą walczyć z ogólnym osłabieniem organizmu, wahaniami nastroju czy też niepożądaną utratą wagi.

Odżywki z węglowodanami

odżywki dla sportowcówZ pomocą przychodzą wówczas energetyczne odżywki, dzięki którym nasz organizm zregeneruje się w mgnieniu oka. Każdy sportowiec zdaje sobie sprawę z tego, że za dostarczenie naszemu ciału nowej energii odpowiadają w głównej mierze węglowodany. Dlatego też dietetycy często zalecają jeść swym pacjentom pożywienie bogate właśnie w zdrowe węglowodany. Kasze, warzywa strączkowe czy produkty zbożowe mają jednak to do siebie, że posiadają one stosunkowo wysoką kaloryczność. Niektóre osoby nie lubią więc zjadać ich bezpośrednio przed treningiem, ponieważ towarzyszące potem poczucie ciężkości znacznie zmniejsza wydolność całego ciała. Idealnym rozwiązaniem są wówczas wysokoenergetyczne odżywki dla sportowców bogate w zdrowe, łatwo przyswajalne, uderzeniowe wręcz dawki węglowodanów, które błyskawicznie wchłania organizm. Warto przy tym podkreślić, że większość dostępnych aktualnie na rynku odżywek posiada dziś konsystencję wodnistego żelu, który jeszcze szybciej się wchłania.

odżywki dla sportowcówNie bez powodu produkty te zaleca się stosować zwłaszcza osobom borykającym się ze znaczną niedowagą ciała, dla których przybranie dodatkowych kilogramów za pomocą tradycyjnych metod, jest niekiedy wręcz niewykonalne. Żele ożywcze wzbogacane są ponadto o witaminę B1 oraz naturalny wyciąg z guarany, który dostarcza naszemu organizmowi energii. Odżywki te pobudzają więc do wysiłku, liczne badania kliniczne dowodzą również, że po zażyciu owych specyfików organizm automatycznie staje się znacznie bardziej wydolny. W dobrze zaopatrzonych sklepach można również zakupić większe, bardziej wydajne opakowania odżywek. Produkt w formie proszku należy wówczas rozwadniać z płynem w odpowiednich proporcjach. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że produkty te często występują w różnych wariantach smakowych. Możemy wybierać m.in. spośród odzywki o smaku waniliowym bądź czekoladowym, coraz powszechniejsze stają się również bardziej egzotyczne smaki, do których zaliczyć można m.in. owoce tropikalne czy kokosa.

Ceny owych produktów wbrew pozorom nie są wcale wygórowane, na ich zakup może więc pozwolić sobie praktycznie każdy z nas. Pamiętajmy również o tym, że większość sklepów z odżywkami oferuje swoim klientom również atrakcyjne rabaty i kody promocyjne.