Profesjonalna klinika włosa – co oferuje?

klinika włosa

Na rynku funkcjonuje dziś coraz więcej profesjonalnych gabinetów trychologicznych, które oferują nam różnorodne zabiegi lecznicze. Trycholog, zwany również lekarzem od włosów, specjalizuje się bowiem w różnego rodzaju schorzeniach skóry głowy, których następstwem może być m.in. łysienie, przewlekłe zmiany skórne oraz przerzedzanie się włosów.

Klinika a choroby włosów

klinika włosaJakie konkretne zabiegi oferują dziś profesjonalne kliniki włosów? Trychologia to stosunkowo świeże zjawisko, które dotarło do Polski z zachodu. Szacuje się, że coraz więcej osób boryka się dziś z różnymi dolegliwościami w obrębie skóry głowy, których prawidłowe rozpoznanie często sprawiało duże trudności dermatologom oraz lekarzom ogólnym. Swoistą niszę w medycynie skutecznie zapełniła trychologia, którą uznaje się dziś wręcz za dziedzinę medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry głowy oraz włosów. Profesjonalna klinika włosa pomaga więc walczyć m.in. z zaawansowanym łupieżem, łysieniem (zarówno androgenicznym, jak i plackowatym), łuszczycą oraz grzybicą skóry głowy. Jakie zabiegi trychologiczne cieszą się dziś zdecydowanie największą popularnością? Większość renomowanych gabinetów naprawy włosia oferuje swym klientom m.in. zaawansowane zabiegi rekonstrukcji włosia, które dedykowane są zwłaszcza osobom po chemii oraz tym, którzy na co dzień borykają się z zaawansowanym, postępującym łysienieniem.

klinika włosaSporym zainteresowaniem cieszy się również mezoterapia igłowa skóry głowy hamująca proces wypadania włosów. W gabinetach trychologicznych wykonuje się również różnorodne masaże oraz peelingi skóry głowy, które pomagają m.in. w walce z łupieżem. Coraz więcej osób decyduje się dziś również na zaawansowaną detoksykację skóry głowy, która wzmacnia cebulki włosów i wpływa tym samym na szybszy wzrost włosów. Osobą borykającym się z przewlekłym łojotokiem skutecznie pomogą zabiegi łojotokowe, które polegają na wstrzykiwaniu w skórę włosów specjalnych preparatów stabilizujących pracę gruczołów łojowych. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że wizyta w klinice często pełni również funkcję terapeutyczną. Łysienie oraz łuszczycowe zmiany skórne często prowadzą bowiem do rozwoju depresji, sporo osób borykających się ze schorzeniami skóry głowy posiada z tego powodu duże kompleksy.

Profesjonalny trycholog pokaże nam jak możemy na co dzień kamuflować nasze problemy, co automatycznie wpłynie pozytywnie na naszą kondycje psychiczną. Nauka maskowania przerzedzeń oraz nakładania odpowiedniego makijażu sprawi, że nauczymy się ukrywać nasze wstydliwe problemy przed światem.