Profesjonalny kurs podologiczny

podologia

Większość kobiet skupia się na młodym wyglądzie swojej cery, na lśniących włosach i na jędrnym ciele. W końcu podczas poznawania nowej osoby zwraca się szczególną uwagę na jej twarz, potem na resztę ciała. Nic więc dziwnego, że stopy są często pomijane w pielęgnacji. Przez większość roku nosi się pełne buty, a sandały jedynie latem.

Najlepszy kurs dla podologów

podologia Stopy zatem pozostają niewidoczne dla osób postronnych przez większość czasu. Pielęgnacja stóp często opiera się jedynie na użyciu tarki do pięt, umyciu stóp i ewentualnie posmarowania ich balsamem do ciała. W związku z tym skóra na stopach często jest zgrubiała, wysuszona, nieładna. W domu też można dbać o swoje stopy. Przyjemne gorące kąpiele i masaże, specjalne peelingi, czy kremy i dezodoranty regulujące potliwość sprawią, że stopy z pewnością będą prezentowały się lepiej. Jednak nawet to nie zawsze wystarcza. Czasem niezbędna jest wizyta u podologa, czyli specjalisty zajmującego się stopami. Wiele kosmetyczek interesuje się właśnie tym, czym jest podologia – kursy w Warszawie są obecnie bardzo popularne. Szkolenia mogą być ogólne (zwykle są to kursy podstawowe), jak również specjalistyczne, dotyczące konkretnego problemu. Dobry podolog z pewnością zadba o atrakcyjny wygląd stóp.

podologia Wykona pedicure medyczny, tak by skóra i paznokcie były piękne i zadbane. To jednak nie wszystko. Podczas kiedy zwykła kosmetyczka poradzi sobie jedynie z urodowymi niedoskonałościami to podolog zajmie się także kwestią zdrowotną. Pomoże w kwestii wrastających paznokci, zgrubień, brodawek, czy pielęgnacji stopy cukrzycowej. W związku z tym często zbędna okazuje się wizyta u lekarza – podolog szybko znajdzie przyczynę problemu i zaproponuje metody jego rozwiązania. Kursy podologiczne powinny przede wszystkim opierać się na zajęciach praktycznych, tak by miał okazję dokładnie przyjrzeć się wykonywanym zabiegom i samemu takowy wykonać pod nadzorem eksperta-szkoleniowca. Część teoretyczna powinna być wzbogacona zdjęciami i filmami, bo zawsze obraz lepiej przemawia do wyobraźni niż same słowa i suche fakty. Wtedy podologowi łatwiej będzie postawić dobrą diagnozę.

Z pewnością kosmetyka będzie się rozwijała i wkraczała na teren dotychczas zarezerwowany dla medycyny. Podologia jest tego doskonałym przykładem. Dobry specjalista z dziedziny podologii pomoże w wielu wypadkach, a także zadba o to, by stopy były zdrowe i piękne. Na pewno każda profesjonalna kosmetyczka powinna rozważyć taki kurs, by móc poszerzyć zakres świadczonych usług w swoim gabinecie.