Profilaktyczne obuwie — dlaczego warto postawić na taki rodzaj?

buty

Buty profilaktyczne to nic innego, jak obuwie, które ma zapobiegać w nieprawidłowym rozwoju stóp. Zadaniem tego obuwia nie jest leczenie, lecz wczesne wykrywanie wad stóp. Dlatego też buty te cieszą się pozytywną opinią specjalistów. Ich noszenie jest bezpieczne i wręcz zalecane, a wyglądem wcale nie różnią się od innych typów butów.

Buty memo coraz chętniej wybierane przez rodziców

buty dla dzieciCoraz więcej producentów obuwia profilaktycznego stawia nie tylko na zalety medyczne, ale też na walory estetyczne. Kiedy dziecko zaczyna chodzić, cieszymy się z każdego jego kroku. Dlatego warto wspomóc dziecięcą małą stopę w obuwie z podeszwą memo. To modele stworzone dla najmłodszych dzieci — które dopiero zaczynają swoją przygodę z chodzeniem, jak i dla starszaków i młodzieży. Buty są projektowane dla osób, które nie mają problemów z chodzeniem oraz u których nie zdiagnozowano żadnych schorzeń stóp, one mają zapobiegać, nie leczyć. W odróżnieniu od fasonów ortopedycznych te wspierają prawidłowe stanie. Obuwie profilaktyczne wykonane jest w taki sposób, by w razie potrzeby można było w nim umieścić wkładkę ortopedyczną. Takie buty nie odbiegają swoim wyglądem od innych, często modele są również z postaciami z bajek, które uwielbiają wszystkie dzieci. Buty te są w różnych wariantach kolorystycznych, mogą być sportowe, zimowe, są również warianty letnie — takie jak sandały na lato. Dlatego też specjalne obuwie profilaktyczne memo cieszy się coraz większą popularnością. Nowatorski system kontroli rozwoju stóp daje rodzicom szansę zareagowania na niepokojące sygnały.

butyGdy podeszwa butów memo zacznie się ścierać w wyznaczonych miejscach, jest to znak, że trzeba się zgłosić z dzieckiem do ortopedy. Gdyby okazało się, że podeszwa wskaże nieprawidłowość i lekarz zaleci noszenie wkładek ortopedycznych, buty memo są do nich przystosowane. W takie buty można się zaopatrzyć już w większości sklepach obuwniczych, dobrą opcją jest również przejrzenie stron internetowych, te oferują bogate wzory i rozmiary. Buty typu memo są wykonane tak, by zapewniać stopom stabilizację, a przy tym nie krepować ruchów palców i nie wywoływać dyskomfortu. Trzeba pamiętać również o tym, by dobrać, odpowiedni rodzaj zapięcia, buty profilaktyczne najczęściej można dostać na rzepy, to dodatkowe ułatwienie dla dziecka przy ich zakładaniu.

W chwili kiedy maleństwo zaczyna stawiać pierwsze kroki, pojawia się temat bucików. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa pierwsze 7 lat, to też bardzo szybki wzrost stopy u dziecka. Należy uważnie obserwować, jak rozwija się stópka dziecka, a z pomocą przychodzą nam buty memo. To idealne rozwiązanie dla każdej małej stopy.