Przeprowadzenie leczenia ortodontycznego

Ortodonta

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Warto zadbać o wygląd swoich zębów, ponieważ to element, na który zwraca uwagę wielu rozmówców. Nie bez powodu osoby publiczne posiadają białe i proste zęby. Wiedzą, że to nieodłączny element wizerunku, którym można wiele zdziałać. Aby uzyskać taki efekt, trzeba zadbać o swój uśmiech u odpowiedniego specjalisty.

Jak odbywa się leczenie u ortodonty?

Ortodonta O proste, równe i ułożone w poprawny sposób zęby zadba ortodonta. Wizytę u tego specjalisty trzeba rozpocząć od pierwszego spotkania, w którego trakcie lekarz oceni stan zębów. Pierwszym krokiem jest zlecenie wykonania zdjęcie rentgenowskiego. Po jego zobaczeniu doktor może ocenić, jaka będzie przewidywana długość leczenia i czy niezbędne będzie założenie aparatu zarówno na górną część, jak i na dolną. Pierwsze dni po założeniu aparatu mogą być bardzo niekomfortowe. Zamki potrafią obcierać dziąsła do krwi, co wywołuje ból. Źródłem bólu są także prostujące się zęby, które pod wpływem metalowych części są pod ogromnym naciskiem. Przez pierwsze dni zaleca się spożywanie posiłków płynnych lub bardzo miękkich. Gryzienie jakichkolwiek rzeczy w tych pierwszych dniach może być bardzo bolesne.

OrtodontaNoszenie może potrwać kilka lat, najczęściej zakłada się aparat na około dwa lata. W trakcie tego okresu będzie trzeba chodzić na wizyty kontrolne. Muszą one odbywać się raz na trzy miesiące. W tym czasie lekarz dokręca zamki. W trakcie leczenia będzie także konieczność noszenia gumek. Są to małe elementy, którymi łączy się górną szczękę z dolną. Mają one za zadanie leczyć wady takie jak m.in. przodozgryz. Niektórzy pacjenci mają zalecane, aby nosić je przez cały dzień. Innym zaś wystarczy zakładanie gumek tylko na noc. Wszystko zależy od tego, czy zęby szybko się układają w prawidłowy sposób i prostują. W trakcie całego procesu może pojawić się konieczność zrealizowania dodatkowej wizyty. Taka potrzeba pojawi się wtedy, gdy z zęba odklei się zamek. Większość specjalistów nie pobiera za takie poprawki dodatkowych opłat. Jednak zakładając aparat, należy się liczyć z kosztami, które wynoszą około kilku tysięcy złotych. Podobno najlepszą inwestycją jest ta w siebie. Jeśli ktoś nie czuje komfortowo z tym, jak wyglądają jego zęby i ma problemy z nieskrępowanym uśmiechaniem się, warto to zmienić.

Choć na efekty leczenia trzeba poczekać kilka lat, gra jest warta świeczki. Hollywoodzki uśmiech widziany w lustrze każdego dnia to coś, co zostanie z nami do końca życia. Im szybciej rozpocznie się leczenie, tym lepiej. Zęby są bardziej podatne na prostowanie u osób młodych, dlatego często widuje się u nastolatków czy dzieci w wieku szkolnym.