Przydatne akcesoria do rowerów

damski kross

Regularna jazda na rowerze przyniesie każdemu wiele korzyści. Wzmocni mięśnie nóg i grzbietu, poprawi wydolność organizmu, zwiększy dotlenienie tkanek, a także pozwoli na spalenie sporej ilości kalorii. Niewątpliwie w tej kwestii liczy się regularność, dostęp do ścieżek rowerowych, jak również bezpieczeństwo jazdy np. z dala od dróg szybkiego ruchu, czy nierównych, błotnistych terenów.

Warto zakupić akcesoria do rowerów

nowoczesne rowery miejskieWażny jest także wybór roweru. Dla osób dojeżdżających do pracy odpowiednie będą nowoczesne rowery miejskie damskie kross, dla fanów jazdy po górach zaleca się zakup rowerów MTB. Są jeszcze rowery elektryczne wspomagające jazdę, uniwersalne rowery trekingowe, czy specjalne kolarskie rowery szosowe, najlepsze na asfalt. Źle dobrany rower potrafi zabrać przyjemność z jazdy – podjeżdżanie pod górkę będzie niemożebnie trudne, plecy będą bolały od pochylania się, czy ciężar roweru sprawi, że szybko stracimy siły. Czy jednak sam rower to wszystko? Warto dokupić do niego przydatne akcesoria, zarówno jeśli jeździmy na nim sporadycznie, jak i codziennie pokonujemy spore kilometry. Najważniejsza rzecz o której wiele osób zapomina to dzwonek rowerowy montowany na kierownicy. Wystarczy nim zadzwonić i dzięki temu osoby idące lub jadące przed nami będą wiedzieć, że się zbliżamy.

damski krossLiczni rowerzyści nie kupują dzwonków i potem narzekają, że nie mają jak przejechać albo dopiero jak są tuż za tłumem to się odzywają do ludzi żeby ich przepuścili. A wystarczyło wydać kilkanaście złotych na dzwonek i już by się ominęło tyle problemów. Druga rzecz to bagażnik, kosz lub sakwa rowerowa. Kosze mocowane są zwykle z przodu na kierownicy. Bagażnik, w tym zabudowane skrzyneczki, stawia się z tyłu za siodełkiem. Z kolei sakwy można montować i tu, i tu, a także pod siodełkiem i pod ramą roweru. Pozwalają one na bezpieczny przewóz różnych rzeczy, np. zakupów. Nie można zapominać też o bezpieczeństwie. Rowerów nie można po prostu oprzeć o drzewo czy o barierke na klatce schodowej. Wtedy łatwo byłoby je ukraść. A wystarczy kupić specjalne zapięci na rower i można go przypiąć do balustrady, stojaka rowerowego, czy nawet znaku drogowego.

Zwykle przekłada się zabezpieczenie przed szprychy lub przez ramę. Rowerzyści mogą inwestować nie tylko w dzwonki, kosze i zapięcia, ale także uchwyty na bidon, żelowe nakładki na siodełko, czy też w rękawiczki do jazdy. To zazwyczaj niezbyt drogie rzeczy, a w sposób znacząco podnoszący wygodę, komfort oraz bezpieczeństwo przemieszczania się jednośladem. Zdecydowanie warto jest je kupić.