Rodzaje masażu relaksacyjnego

masaż relaksacyjny

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie stres i zmęczenie dotyka każdego z nas, jednym z najskuteczniejszych sposobów na zrelaksowanie się jest masaż. Wpływa korzystnie nie tylko na ciało, ale również na ducha. Jaka jest główna rola masażu? To zabieg, który polega na wykonywaniu przez masażystę określonych ruchów, dzięki którym mięśnie, tkanki oraz naczynia ulegają rozluźnieniu.

Masaż dobry dla zdrowia

masaż relaksacyjnyIch skutkiem jest rozluźnienie napiętych i obolałych mięśni. Wiele osób, które poddają się zabiegowi, zgodnie potwierdza, że po takiej sesji ich samopoczucie znacznie się poprawia. Istnieje wiele odmian masażu. Te najbardziej popularne to masaż relaksacyjny, leczniczy, odchudzający oraz tybetański. Jako ten najczęściej wybierany wskazuje się pierwszy z wymienionych. Zdobywa on coraz większą rzeszę fanów na całym świecie, także w Polsce. Jednym z powodów jest jego szeroka dostępność, możemy go wykonać zarówno w specjalistycznych gabinetach fizjoterapeutycznych, jak i salonach kosmetycznych czy SPA. W przeciwieństwie do niektórych rodzajów masażu, ten relaksacyjny może być wykonywany nawet codziennie. To również bardzo dobry wybór, jeśli chcemy zapisać się na zabieg, ale nie wiemy, jaki dokładnie wybrać. Sam masaż relaksacyjny posiada także swoje odmiany, które cechują się inną techniką.

masaż relaksacyjnyJedną z najczęściej stosowanych jest połączenie masażu z aromaterapią. Wśród olejków, które są wybierane, wymienić można: różany, sandałowy oraz ylang-ylang. Wzbogacenie zabiegu o aromatyczne zapachy jeszcze bardziej odpręża i relaksuje. Jednym z najchętniej wybieranych typów masażu relaksacyjnego jest ten w wersji klasycznej, gdzie nie występują elementy energicznego masowania oraz rozcierania poprzecznego. Kolejnym typem jest masaż stemplami ziołowymi, który wykonywany jest za pomocą stempli z takimi składnikami jak kurkuma czy trawa cytrynowa. Coraz więcej gabinetów oferuje masaż gorącymi kamieniami. Polega on na rozkładaniu na ciele pacjenta kamienie w tak zwanych punktach energetycznych. Następnie masażysta przesuwa je wzdłuż kanałów, którymi przepływa energia. Wiele osób zastanawia się, czy są jakieś przeciwskazania co do masażu relaksacyjnego. Dobra wiadomość jest taka, że może się mu poddać każdy.

Jak już zostało wspomniane – to relaks, który nie tylko zmniejsza napięcie mięśni, ale również uspokaja i ułatwia pozbycie się stresów. Nie wymagane jest także żadne skierowanie lekarskie, śmiało mogą się na niego zapisać niemalże wszyscy. Ma on same zalety, które odczujemy nie tylko teraz, ale również w przyszłości.