Rola detoksu przed terapią ajurwedyjską

kobieta ze złożonymi rękoma przed twarzą i zamkniętymi oczami

Akupunktura, siatsu czy też chiap to tylko niektóre metody lecznicze pochodzące z Dalekiego Wschodu. Wybór zabiegu powinien być zależny od potrzeb konkretnej osoby. Najskuteczniejsza w walce z przewlekłym bólem jest terapia marma, jednak w praktyce, jest to sposób wyróżniający się największą intensywnością, przez co nie jest zalecany kobietom w ciąży i ludziom starszym. Istnieją liczne korzyści wynikające z ajuwerdyjskiego masażu.

Skutki detoksu ajurwedyjskiego?

dwa złożone ręczniki obok zapalonych świec i tulipana na drewnianym stoleDecydując się na terapię, warto zwrócić też uwagę na swoją dietę. Mędrcy z Indii wierzą w istnienie na naszym ciele punktów witalnych, które krzyżują się przez kanały energetyczne (nadi). Marmy są wrażliwymi miejscami, w których tworzą się szkodliwe toksyny, zwane ama. Aby skutecznie oczyścić organizm, należy mu zapewnić shodhanę poprzez terapię uciskowo-dotykową u specjalisty w dziedzinie medycyny tradycyjnej. Warto wcześniej przygotować swoje ciało do zabiegu, dlatego rekomendowane jest wcześniejsze oczyszczenie za pomocą specjalnej diety. Rozwiązanie wprowadzi nas do odpowiedniego stanu przed terapią i zagwarantuje wiele zdrowotnych korzyści. Detoks ajurwedyjski jest niezwykle korzystny, jeśli planujemy pobudzić pracę naszych jelit. Zaleca się spożywanie dużej ilość ciepłej wody. Korzystne okażą się także owoce, warzywa i inne rośliny.

kobieta ze złożonymi rękoma przed twarzą i zamkniętymi oczamiDieta ajurwedyjska jest popularna, co wiąże się z dużą liczbą przepisów dostępnych w internecie. Jedną z popularniejszych pozycji jest kitchari, potrawa składająca się z ryżu, ciecierzycy, kuminu, soli oraz jogurtu. Dzięki detoksowi można cieszyć się poprawioną odpornością, wzmożoną koncentracją oraz lepszą witalnością. Według ajurwedy, toksyny znajdujące się w ciele pojawiają się z powodu nieprawidłowego trawienia. Hinduskie praktyki zwracają uwagę na relację zachodzącą między organizmem a porami roku, dlatego dietę warto zaplanować ze specjalistą. Każdy człowiek posiada inne zapotrzebowanie kaloryczne, dlatego przed podjęciem decyzji o zmianie nawyków żywieniowych, warto udać się na rozmowę z dietetykiem. Detoks pozwoli na odświeżenie punktów marma i oczyszczenie ich z toksyn, dlatego warto o nim pomyśleć przed praktyczną terapią.

Sztuka ajurwedyjska zyskała uznanie, dzięki liczebności zabiegów, które mogą się z nią wiązać. Obejmują wszystkie aspekty życia: od fizycznego, aż po duchowy i psychiczny. Regularnie przeprowadzane procesy pozwolą pozbyć problemów żołądkowych, pomogą w eliminacji migreny, zwalczaniu depresji, schudnięciu, dzięki lepszej pracy jelit i żołądka. Należy zwrócić na to, czy nie posiadamy alergii na składnik planowanej diety.