Różnego typu kosmetyczne kursy

kurs stacjonarny

Pracownicy każdej branży muszą się rozwijać – w końcu technika idzie naprzód, zmieniają się gusta konsumentów, czy też wprowadzane są nowe metody i udogodnienia. Nie inaczej jest w branży beauty. Dawniej kosmetyczki mogły robić makijaż, malować paznokcie i nakładać maseczki.

Kursy kosmetyczne

kosmetyczny kurs stacjonarnyTeraz do dyspozycji mają mnóstwo różnorodnych urządzeń i preparatów, które silnie działają i przynoszą znaczące efekty pielęgnacyjne. Żeby jednak móc poprawnie przeprowadzić niektóre zabiegi to trzeba udać się na kosmetyczny kurs stacjonarny. Na szkoleniu dowiemy się jak dana rzecz działa, jak się ją ustawia, kto może skorzystać z zabiegu, a komu się go odradza. Dzięki temu zabieg przeprowadzi się bezpiecznie, zgodnie ze sztuką. Przykładem może być depilacja laserowa. Laser ma niejako dezaktywować mieszki włosowe, tak by włoski wypadły i już nie odrastały raz na zawsze. Żeby jednak tak się stalo to trzeba dobrać moc lasera to potrzeb klientki. Najłatwiej usuwane są włoski ciemne z jasnej skóry, najtrudniej włoski jasne na opalonej cerze. Ważna jest też grubość włosków oraz depilowany obszar np. skóra na twarzy jest delikatniejsza niż na nogach. jeśli laser będzie zbyt słaby, to mieszki nie zostaną całkowicie dezaktywowane, jeśli zbyt mocny to może dojść do poparzenia skóry, a nawet do powstania blizn.

kurs stacjonarnyRównież na kursie można nauczyć się przeprowadzania karboksyterapii, mezoterapii, czy laserowego usuwania tatuażu. Jednak nie zawsze szkolenia dotyczą nowoczesnych urządzeń. Czasem chodzi o nowe preparaty czy metody ich podawania. Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy, to stosowane były metody manualne, opcjonalnie kładziono oczyszczającą maseczkę. Obecnie stosuje się nowoczesne preparaty kwasowe w różnym stężeniu. Mają one działanie wielokierunkowe i są bardzo skuteczne w działaniu, jednak trzeba je dobrać do stanu cery i potrzeb klientki. Kursy kosmetyczne mogą też nabyć kursami z zakresu wizażu i stylizacji paznokci. Tam kosmetyczka nauczy się robić wieczorowy makijaż, przedłużać paznokcie czy robić manicure japoński. Te kursy są nieco rzadziej wybierane, głównie przez młode kosmetyczki które chcą mieć jak najwięcej usług w pakiecie, a nie specjalizują się w czymś konkretnym.

Podsumowując, stacjonarne kursy kosmetyczne to opcja dla profesjonalistek, które chcą się uczyć i rozwijać. Wykonywanie depilacji laserowej, peelingów kwasowych, czy też przedłużania paznokci na pewno sprawi, że klientki chętniej będą umawiać się na wizytę w takim gabinecie kosmetycznym. Dobrze jest zatem regularnie brać udział w kursach.