Skuteczna i bezpieczna mezoterapia igłowa

Istnieje obecnie wiele popularnych zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej, które skutecznie ujędrniają skórę, nadając jej młody i rześki wygląd. Osiągnięcia kosmetologii warto docenić z dwóch powodów. Wykonywanie profesjonalnych zabiegów gabinetowych poprawia kondycję skóry na długi czas, a także pozwala zaoszczędzić go na poprawianie jej jędrności domowymi sposobami, które to zwykle nie są ponadto aż tak skuteczne. Wizyta w renomowanym gabinecie i skorzystanie z profesjonalnego zabiegu pozwala cieszyć się młodym wyglądem na dłużej.

Mezoterapia igłowa – co to takiego?

Zabiegi kosmetyczne na twarz z użyciem igły wykonuje się najczęściej po to, by w widoczny gołym okiem sposób zredukować oznaki starzenia się skóry, zatuszować przebarwienia, zmiany spowodowane trądzikiem, blizny lub zmarszczki. Można zastosować je jednak także na całe ciało – choćby w celu zmniejszenia cellulitu lub poziomu podskórnej tkanki tłuszczowej. Intradermoterapię, czyli metodę wykorzystującą podskórne lub śródskórne wstrzyknięcia przeprowadza się przy wykorzystaniu niewielkich dawek leków i innych aktywnych substancji o korzystnym działaniu. Dostarczane są one za pomocą iniekcji bezpośrednio do warstw skóry właściwej. Pozwala to uzyskać szybkie i widoczne efekty odmładzające oraz odświeżające.

Niezwykle istotnym elementem branym pod uwagę w tej terapii jest dobranie odpowiednich preparatów, które mają wywołać określone działanie. Doświadczony kosmetolog lub dermatolog orzeka zarówno o doborze substancji i ich dawce, jak i o częstotliwości wykonywania zabiegów. Wielu specjalistów coraz częściej poleca klientom swoich gabinetów regularnie powtarzany zabieg, jakim jest skuteczna mezoterapia igłowa – poznański cennik nie różni się zasadniczo od cen gabinetów zlokalizowanych na terenie innych miast województwa. Większość takich miejsc oferuje także promocje dla stałych klientów korzystających z zabiegów ze zwiększoną częstotliwością. O zniżki na usługi warto zapytać w recepcji. Ważnym aspektem przy podejmowaniu mezoterapii jest regularność.

Między zabiegami powinien być zachowany pewien odstęp, jednak zwykle muszą być one powtarzane kilkukrotnie, by przyniosły spodziewane efekty. Zaletą usługi jest jej nieinwazyjność. Igły nie powodują rozległych uszkodzeń na skórze. Wykonanie mezoterapii zawsze rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, na podstawie którego pacjent jest kwalifikowany do zabiegu. Na tym etapie dobierane są także odpowiednie substancje czynne, które gwarantują skuteczne rezultaty. Jeżeli istnieje taka konieczność, to osoba przeprowadzająca zabieg otrzymuje także preparat znieczulający, np. w formie kremu.