Skuter dla niepełnosprawnego i seniora

dla inwalidów skuter

Dawniej nie było tylu udogodnień dla osób dotkniętych niepełnosprawnością. Teraz oprócz specjalnie dostosowanych samochodów można zakupić wózki i skutery elektryczne. Są to mniejsze i tańsze pomoc, które ułatwiają poruszanie się i można dzięki nim przemieszczać się bez użycia napędu nożnego. Silnik jest zasilany elektrycznie także nie możliwość poruszania się mięśniami jest ważna, ale moc akumulatora.

Napęd w skuterach przeznaczonych dla inwalidów

skuter inwalidzkiMoc silników w skuterach elektrycznych jest różna, ale wielu producentów oferuje swoje pojazdy, które mają już czterysta pięćdziesiąt wat i potrafią rozwinąć prędkość około dziesięciu kilometrów na godzinę. Jeżeli ktoś chce zakupić model przeznaczony dla osoby ograniczonej ruchowo, a wie, że będzie poruszała się wiele kilometrów po różnej nawierzchni drogi musi pamiętać o kilku kwestiach przy wyborze parametrów. Silnik pojazdu musi być więcej mocniejszy i dlatego niektóre firmy produkują skutery inwalidzkie o mocy ponad sześciuset wat. Koła skutera muszą być jak najbardziej szerokie. Pozwala to na zachowanie pionu i zmniejsza szanse na wywrotkę i wypadek. Do tego muszą być pneumatyczne, czyli takie, z jakie montuje się w samochodach. Ich zewnętrzna część ma otwarty przekrój i wykonana z gumy. Po założeniu na felgę koła wypełnia się powietrzem i w ten sposób opony bardzo dobrze amortyzują wszelkie nierówności podczas jazdy.

dla inwalidów skuterZawieszenie również nie może być sztywne tylko doskonale sprawdzać się w jeździe po wybojach. Dla większego komfortu, dla osoby, która chce się dużo poruszać dziennie na skuterze elektrycznym ważne jest odpowiednie wyprofilowanie fotela i jego budowa. Najlepiej, gdyby siedzisko było miękkie i wypełnione odpowiednim materiałem. Nie może być ani za twarde ani za miękkie w obawie przed pogorszeniem się stanu zdrowia. Wszelkie lusterka i światła muszą być w widocznych miejscach. Są montowane dla zwiększenia widoczności na drodze i chodniku i muszą dawać poczucie bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Na sam koniec przychodzi najmniejszy decydent o wyborze odpowiedniego skutera elektrycznego, czyli jego kolor i design. Wiadomo, że w ładnym i świetnie zaprojektowanym pojeździe o wiele przyjemniej się podróżuje.

Wszystkie powyższe czynniki wpływają na wybór najlepszego skutera elektrycznego i warto się nimi kierować dla wybrania najlepszego modelu. Skuter inwalidzki kupuje się na lata, więc musi być wytrzymały i dostosowany dla kierowcy. Dlatego jeżeli osoba niepełnosprawna wie, że będzie musiała lub chciała pokonywać wiele kilometrów dziennie, najlepiej będzie gdy zainwestuje w dobry sprzęt, z którego będzie zadowolony przez długie lata.