Sposoby radzenia sobie z bólem kręgosłupa

pijawka na dłoni

Najczęstszą przyczyną bólów pleców są spięte mięśnie lub choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa. Ważne, by bólu pleców nie lekceważyć. Pozornie lekkie niegroźne napięcie mięśniowe może doprowadzić do ostrego bólu pleców. Obecnie nie ma w medycynie takich metod leczenia, które by skutecznie pozwoliły na usunięcie objawów — ale można zapobiegać i dbać by istniejące zmiany nie były większe. Jak sobie z tym radzić?

Co zrobić gdy kręgosłup nam o sobie przypomina?

pijawka na bólePrzede wszystkim należy zadbać o prawidłową postawę linii kręgosłupa. Jeśli nie możesz pracować na stojąco, zadbaj o prawidłowe ułożenie ciała na fotelu. Warto często zmieniać pozycje i nie kłaść nogi na nogę. Wszystko to niekorzystnie wpływa na stan naszego kręgosłupa. Wraz z postępem zaburzeń w stawach, rozwojem kostnienia kręgów, powierzchni stawowych i więzadeł, kręgosłup pacjenta zaczyna tracić mobilność. Istnieje częściowe, a następnie całkowite ograniczenie ruchu w dotkniętym odcinku kręgosłupa. Aby radzić sobie z różnymi przypadłościami i bólami pleców zaleca się ograniczenia skłonów i zwrotów, najlepiej, aby osoba nie podnosiła w tym czasie niczego ciężkiego. Nie należy kłaść się w ciągu od 6 do 8 godzin, należy dobrze rozchodzić kręgosłup.

pijawka na dłoniW celu łagodzenia objawów i hamowania procesów zapalnych, szczególnie w przypadku zaostrzenia dolegliwości, stosuje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Niestety ich długotrwałe stosowanie możne doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Niekiedy można zastosować domowe sposoby na walkę z bólem kręgosłupa np. spróbować gorącej kąpieli, czy okładów z octu jabłkowego, albo kompresu z ciepłego ryżu. Niekonwencjonalną metodą leczenia, która skutkuje zabiegami to hirudoterapia. Pijawki na kręgosłup w warszawie stają się coraz popularniejszą metodą walki z bólami kręgosłupa. Pijawki poprawiają krążenie krwi, a lepsze krążenie pomaga zmniejszyć stany zapalne, bóle i obrzęki. Warto wypróbować tę metodę, w niektórych krajach jest ona normalną metodą leczenia wykorzystywaną przez wielu lekarzy. Ponadto istnieje mnóstwo dowodów potwierdzających skuteczną metodę przykładania pijawek do ciała.

Podsumowując jeśli wykorzystaliśmy już wszystkie próby w walce z bólem i wyrodnieniami kręgosłupa, to nic nie szkodzi na przeszkodzie, by spróbować leczyć te zmiany pijawkami. Ta metoda wzbudza fascynacje, a o ich skutkach pozytywnych oddziaływań możemy poczytać na wielu forach w internecie. O jej skuteczności warto przekonać się na własnej skórze, wielu z nas nawet nie ma pojęcia o tym, że istnieje taka metoda.