Sprzęt dla chorego – łóżka, balkoniki i inne

łóżko dla chorego

Osoba, która zachorowała, czy uległa wypadkowi nigdy nie czuje się dobrze. Nie chodzi tu tylko o sam brak sprawności fizycznej, choć wiadomo, że ból czy ograniczone możliwości poruszania się także nie są miłe. Chory czuje się przybity, przygnębiony, może źle sypiać, stale widzi świat w czarnych barwach.

Sprzęty, które umożliwią powrót do zdrowia

specjalistyczne łóżko Dlatego też warto zadbać o to, by jak najbardziej uprzyjemnić mu proces rekonwalescencji i zminimalizować przykre dolegliwości. Jak to zrobić? Otóż można kupić różne sprzęty, które nie tylko ułatwią pielęgnację chorego, ćwiczenia, czy rehabilitację, ale także korzystnie wpłyną na jego psychikę. Pierwsza rzecz to łóżka rehabilitacyjne w Bydgoszczy. Łóżko na kółkach, z opuszczaną ramą sprawi, że opiekunowi łatwiej jest zająć się chorym. Specjalne materace zapobiegają powstawaniu odleżyn czy zastojów żylnych, więc wpływają bezpośrednio na brak pojawienia się dalszych dolegliwości, niezwiązanych bezpośrednio z chorobą czy wypadkiem. Łóżka mają regulowany stelaż – wystarczy na pilocie nacisnąć odpowiedni przycisk i od razu chory sam może usadowić się w pozycji siedzącej np. kiedy chce obejrzeć swój ulubiony serial w telewizji lub leżącej, kiedy chce się zdrzemnąć.

łóżko dla chorego Warto zaznaczyć, że takie łóżka można nie tylko kupować, ale także wypożyczać. Druga rzecz to produkty ułatwiające choremu poruszanie się. Mogą to być laski, kule, czy balkoniki. Dzięki regulowanej wysokości zarówno osoby niskie, jak i wysokie mogą z nich skorzystać. Każdy z tych produktów musi być stabilny, by zapewniać odpowiednie podparcie, jak również wykonany z dobrego tworzywa, odpornego na uszkodzenia. Dzięki nim chory może samodzielnie wstać i udać się do kuchni czy łazienki. Samodzielność jest w chorobie bardzo ważna. Nikt nie lubi czuć się całkowicie zależny od drugiej osoby. Poza tym osoby po wypadkach mogą z takim wsparciem ćwiczyć powoli mięśnie, tak by nie osłabiły się w trakcie całodniowego leżenia. Jeśli nie wiemy, co kupić to zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy porozmawiać z chorym, a w drugiej – z rehabilitantem, pielęgniarką, czy choćby sprzedawcą w sklepie medycznym. Chory powie, co mu najbardziej doskwiera, z czym ma problem, co by chciał poprawić.

Z kolei eksperci wybiorą odpowiedni produkt dopasowany do jego potrzeb. W ten sposób każdy potrzebujący będzie kompleksowo zaopiekowany i szybciej wróci do pełni zdrowia, mając koło siebie życzliwe osoby oraz doskonałej jakości sprzęt medyczny. W końcu dobry stan psychiczny chorego i pozytywne myślenie wpływają też korzystnie na proces leczenia.