Taniec – zalety treningów

wspólny taniec

Uprawianie sportów i powadzenie aktywnego trybu życia sprawia, że nie tylko nasze mięśnie i stawy będą w lepszej kondycji, ale także my będziemy zdrowsi i mieli lepsze samopoczucie. Zgubimy zbędne kilogramy, a nasz kręgosłup będzie nam wdzięczny, bo siedzenie czy długie stanie w jednej pozycji mu szkodzi.

Alternatywą dla sportu jest taniec

taniec Jednak nie każdy lubi biegać, podnosić ciężary na siłowni, czy też gimnastykować cię. Dlatego jeśli mieszkamy w mieście takim jak Bydgoszcz – taniec towarzyski, nowoczesny czy balet będą ciekawym rozwiązaniem. Jakie zalety mają regularne treningi taneczne? Tak jak w przypadku dyscyplin sportowych tak i tu można wyróżnić różne gatunki tańca, które pozwalają na inne rodzaje ćwiczeń. Na przykład jeśli lubimy cię rozciągać, zależy nam na zwiększeniu elastyczności mięśni, a do tego nie chcemy ćwiczeń ,,siłowych” czy nadmiernego biegania to dobrą opcją będzie balet. To taniec względnie spokojny, elegancki, poprawiający postawę ciała i dodający gracji ruchom. Dla osób lubiących muzykę i gimnastykę, niebojących się wyzwań i oryginalnych figur tanecznych polecić można breakdance czy taniec współczesny. Można powiedzieć, że to połączenie tańca i gimnastyki w wersji rapowej lub popowej. Na takich zajęciach spalimy masę kilogramów i znacząco wzmocnimy mięśnie.

wspólny taniec Dobra na kondycję ogólną będzie natomiast zumba. To trochę taniec, trochę fitness czy aerobik, bardzo popularny wśród Pań. Ćwiczenia są zróżnicowane, a muzyka popularna, taneczna, lubiana. Warto jednak zaznaczyć, że każdy rodzaj tańca sprawi, że nasza ogólna sprawność ciała się poprawi, a to przełoży się na zdrowie. Kolejna zaleta treningów tanecznych to większa motywacja, możliwość poznania nowych ludzi, czy ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. Kiedy ćwiczymy sami to możemy sobie odpuszczać, bo nie jesteśmy w nastroju, jest za gorąco, czy źle się czujemy. W grupie jest nam raźniej, można motywować się wzajemnie, a wspólny trening poprawia humor. Taniec to doskonałe hobby, a prowadzenie aktywnego trybu życia zawsze jest korzystne. Przy okazji poznamy inne osoby które tak jak my lubią taniec, chcą schudnąć, czy słuchają tej samej muzyki. To pozwala na nawiązanie nowych znajomości, rozpoczęcie przyjaźni, a nawet związku partnerskiego.

Jak widać, trenowanie tańca ma same zalety. To fantastyczna opcja na aktywne spędzanie czasu na sali, na walkę z nadwagą, czy na nabieranie pewności siebie. Dobry trener lub trenerka będzie nas motywował do działania i dalszej pracy nad sobą, co zaowocuje w przyszłości, z korzyścią dla nas.