Uwalnianie napięć przy pomocy specjalnej terapii

terapia czaszkowo krzyżowa

Nasze ciało jest niesamowitym tworem. Nawet w procesie chorobowym jest w stanie pamięta zasady funkcjonowania zdrowego organizmu. Wraz z rozwojem nowoczesnych technik jesteśmy w stanie coraz bardziej poznawać zagadki ciała człowieka. W dzisiejszym świecie żyjemy coraz szybciej ważnymi czynnikami jest dla nas kariera oraz rozwój osobisty. W wyniku działania wszelkiego rodzaju stres, urazy lub przeżycia, które pozostawiły po sobie ślad w naszym organizmie generują się swego rodzaju blokady w układzie kranialnym.

Terapia niwelująca skutki stresu

terapia czaszkowo krzyżowa Wcześniej wspomniane blokady w układzie kranialnym powodują powstawanie napięć mięśniowych, które jednoznacznie przekładają się na wytwarzanie się konkretnych zmian chorobowych. Techniką wykorzystywaną najczęściej do uwalniania owych spiętych mięśni jest terapia czaszkowo krzyżowa, która jest jedną z form leczenia manualnego, która posiada ważną akredytację Światowej Organizacji Zdrowia. Należy do nielicznych bezbolesnych technik tego typu. W przypadku stosowania techniki czaszkowo krzyżowej wszystkie występujące w organizmie człowieka dolegliwości w zauważalny sposób zmniejszają się lub całkowicie ustępują już po wykonaniu pierwszego zabiegu.

terapia czaszkowo krzyżowaPodstawowym założeniem terapii jest przywrócenie prawidłowych ruchów w całym ośrodkowym układzie nerwowym, ponieważ to te ruchy w bardzo dużej mierze odpowiadają za ludzkie życie oraz zdrowie. Terapia ta polega na poprawie krążenia we wszystkich naczyniach. Co jednoznacznie prowadzić będzie do poprawy ukrwienia wszystkich narządów wewnętrznych. Zaletą dzięki której terapia czaszkowo krzyżowa jest tak często wybierania brak jakiegokolwiek bólu. Terapeuta przy pomocy bardzo delikatnego dotyku profesjonalnie usuwa wcześniej nagromadzone napięcia mięśniowe. Dzięki temu metoda ta może być stosowana zarówno u niemowląt jak i osób w podeszłym wieku. Terapia tego typu najczęściej stosowana jest u pacjentów skarżących się na migrenowe bóle głowy, oraz wszelkiego rodzaju bólach związanych z napięciami stawowo – mięśniowymi.

Metoda czaszkowo krzyżowa to praca z ciałem człowieka dlatego aby móc ją poprawnie wykonywać niezbędne jest posiadanie specjalistycznej wiedzy z zakresu anatomii oraz ogromna intuicja potrzebna do odnalezienia miejsc dotkniętych wcześniej wspomnianymi skurczami. Terapia staje się coraz bardziej popularna i wykorzystywana przez ludzi chcących uwolnić swoje organizmy od wewnętrznych napięć oraz stresu. Każdy jednorazowy zabieg jest bardzo relaksujący. Koszty zabiegu są bardzo zróżnicowane i zależne od specjalisty który go wykonuje.