Walka z boreliozą – komora hiperbaryczna i ziołolecznictwo

komora hiperbaryczna

Borelioza to choroba, którą można się zarazić tylko i wyłącznie podczas ukąszenia przez kleszcza. Nie należy ona do chorób zaraźliwych, a i tak każdego roku zapada na nią od kilku do kilkudziesięciu tysięcy osób w Polsce. Często jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ w wielu przypadkach nie daje żadnych objawów.

Sposób na boleriozę

kleszcz Niestety wykryta zbyt późno może być niemożliwa do całkowitego wyleczenia. W takich przypadkach bardzo pomocne będę terapie dodatkowe, które mają za zadanie wesprzeć farmakoterapie i poprawić ogólny stan zdrowia. Jednym z dość kontrowersyjnych i jak dotąd bagatelizowanych przez lekarzy sposobów na walkę z boreliozą jest ziołolecznictwo. W połączeniu z leczeniem medykamentami może dać niesamowite efekty. Jest to dobra alternatywa dla tych, którzy przeszli terapie antybiotykami, a choroba nadal daje się we znaki i jest mocno uciążliwa. Trzeba jednak zaznaczyć, że podczas leczenia ziołami niezwykle ważna jest systematyczność i wytrwałość, gdyż nie każda mieszanka ziół będzie odpowiednia dla wszystkich przypadków. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i próbować różnych kombinacji. Bardzo polecane są: Ashwagandha, korzeń Stephania tetrandra, Czystek kreteński czy Szczeć pospolita.

komora hiperbaryczna Oczywiście dostępnych opcji jest znacznie więcej, więc warto zrobić dokładny research i dowiedzieć się nieco więcej na temat wyjątkowych właściwości ziołolecznictwa. Kolejnym ciekawym sposobem na walkę z boreliozą są regularne zabiegi w komorze hiperbarycznej. Jest to nic innego jak terapia tlenem, która niesie za sobą wiele korzyści nie tylko wpływających na zahamowanie rozprzestrzeniania się bakterii boreliozy, ale również wspierających cały organizm. Tlen pomaga zniwelować negatywne skutki antybiotykoterapii, stanu zapalnego oraz znacznie zmniejszyć dolegliwości bólowe — dzięki takiemu działaniu ciało ma więcej siły do walki z chorobą, co jest niezwykle ważne przy długotrwałych terapiach. Dlaczego tlen jest tak skuteczny w walce z tą chorobą? Dlatego, że bakterie odpowiedzialne za jej rozwój należą do grupy beztlenowej — komora hiperbaryczna na boreliozę działa zatem zabójczo. Terapia tlenem może być idealnym sposobem na leczenie dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą poddać się leczenia antybiotykami.

Sposobów na walkę z boreliozą jest mnóstwo. Nie warto zamykać się tylko na opcje przedstawiane przez jednego specjalistę. Terapie alternatywne, choć często negowane przez lekarzy, mogą przynieść wiele pozytywnych skutków. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim ich stosowaniu i konsultacji, która może uchronić przed negatywnym działaniem.