Wolumetria twarzy, na czym polega i jakie są jej efekty?

wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to prosty nieinwazyjny zabieg, bez użycia zbędnego skalpela. Jest to zabieg z rodziny medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Wolumetria twarzy pozwala przywrócić właściwy owal twarzy, poprawić gęstość oraz dokonać korekty kształtu nosa, ust i kości policzkowych.

Skuteczne odmładzanie skóry

wolumetria twarzyKażda kobieta zasługuje na piękno i chce wyglądać jak najlepiej, więc warto dowiedzieć się więcej o tym skutecznym zabiegu. Gabinety medycyny estetycznej przeżywają prawdziwe oblężenie, a jednym z głównych powodów wizyt pacjentów jest poprawa swojego wyglądu jak i samopoczucia. Wolumetria twarzy to zabieg polegający na liftingu i modelowaniu konturów twarzy. Zamiast skalpela używa się tu kwasu hialuronowego, który działa jak wypełniacz i zwiększa objętość tkanek miękkich, przez co pozwala podnieść zapadniętą w wyniku postępu procesu starzenia się skóry — część policzków, skroni, żuchwy oraz podbródka. Modelowanie twarzy to zabieg popularny, dostępny i gwarantujący uzyskanie naturalnego efektu. Kto chce mieć skórę twarzy bardziej jędrną, elastyczną oraz odmłodzoną? Chyba nie ma kobiety, która nie skorzystałaby z takiej oferty. Taka nieinwazyjna i skuteczna wolumetria twarzy w warszawie i innych miastach jest dostępna w każdej medycznej klinice.

wolumetria twarzyWarto jest oddać się oczywiście w ręce profesjonalistów, którzy znają się na tym co robią. Oczywiście kwas hialuronowy nie jest jedyną substancją stosowaną w wolumetrii twarzy. Czasami stosuje się tak zwane stymulatory kolagenu, na przykład kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia. Pobudzają one organizm do stymulowania własnej produkcji kolagenu. Można również wykonać wolumetrię twarzy z użyciem tkanki tłuszczowej pacjenta. Wyniki zabiegów są widoczne dla pacjenta już po pierwszej wizycie, przez co wolumetria twarzy jest coraz częściej wybierana przez kobiety. Która nie chciałaby się poczuć lepiej i widzieć efekty już po pierwszym zabiegu? Żaden krem ani preparat nie jest w stanie, sprawić by skóra w tak szybkim tempie pozbyła się zmarszczek, wyrównała koloryt skóry i przywróciła twarzy młody wygląd. Na wolumetrię twarzy decydują się osoby, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd. Natomiast z zabiegu powinny zrezygnować pacjentki karmiące piersią czy też kobiety w ciąży.

Z wolumetrii nie mogą skorzystać osoby uczulone na kwas hialuronowy i obciążone różnymi rodzaju chorobami. Ważne jest, by zwrócić się do jak najlepszej kliniki wykonującej swoją specjalizacją na wysokim poziomie — wtedy mamy pewność i gwarancję zadowolenia z efektów zabiegu.