Wszechstronny klin do spania

Postać cierpiąca na ból pleców

Na przestrzeni ostatnich lat rośnie popularność wspomagania podstawowego leczenia specjalistycznym sprzętem medycznym, który na własną rękę lub z polecenia lekarza może nabyć każdy pacjent. Do wyboru jest tak wiele ortopedycznych poduszek i specjalnie wyprofilowanych klinów, że z powodzeniem można dobrać je do praktycznie każdej choroby. Ich regularne stosowanie znacznie przyspiesza rekonwalescencję po operacjach, wspomaga rehabilitację, a także niweluje dolegliwości bólowe, które towarzyszą np. schorzeniom układu ruchu.

Klin ortopedyczny na wiele schorzeń

Stosowanie poduszek ortopedycznych znajduje obecnie zastosowanie w leczeniu wielu chorób. Jest to także skuteczny sposób naModel ludzkiego ciała pozbycie się wielu przykrych dolegliwości związanych z wadami postawy, refluksem oraz problemami krążeniowymi. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również klin ortopedyczny do spania na boku. Umożliwia on przyjęcie anatomicznej pozycji całemu ciału, co zapobiega powstawaniu odleżyn np. u pacjentów trwale unieruchomionych i sparaliżowanych. Znacznie ułatwia to ich codzienną pielęgnację oraz przewijanie. Tego typu poduszkę docenią również osoby sypiające w niestandardowych pozycjach – np. embrionalnej lub na boku. Obecnie dostępne są także wygodne poduszki boczne, które pełnią funkcję łóżkowej przytulanki dla osób samotnych i zostały wynalezione w Azji. Sprawdzają się w leczeniu nerwic i depresji.

Postać cierpiąca na ból plecówDzięki specjalnie wyprofilowanym klinom ciało ma zapewnione stuprocentowo komfortowe ułożenie przez całą noc. Zapewniają one równomierne rozłożenie ciężaru ciału na powierzchni łóżka. Kliny umożliwiają również umieszczenie ciała pacjenta po operacji w pozycji, która sprzyja prawidłowemu przepływowi limfy i dochodzeniu do zdrowia. Znacznie przyspiesza to proces rekonwalescencji, a także wspomaga podejmowaną w tym czasie rehabilitację. Do zestawu dokupić można też antyrefluksowe kliny pod głowę lub do siedzenia dla osób w różnych wieku i o różnej posturze oraz poduszki pod kolano dla pacjentów pooperacyjnych. Tego typu akcesoria znacznie ułatwiają powrót do zdrowia także kobietom po mastektomii, operacjach kolan, złamaniach kończyn, a także przy leczeniu zakrzepicy żylnej i refluksie.

Wszelkie kliny o przeznaczeniu ortopedycznym są obecnie do nabycia w specjalistycznych sklepach medycznych, a także aptekach i sklepach internetowych. Przed zamówieniem odpowiedniej poduszki profilaktycznej warto sprawdzić, czy posiada ona wszystkie niezbędne do bezpiecznego stosowania atesty i certyfikaty towarzystw medycznych. W dokonaniu wyboru najlepszej poduszki o charakterze terapeutycznym pomoże lekarz prowadzący lub fizjoterapeuta, który jest zaznajomiony z historią choroby danego pacjenta.